Deze week is KBC Securities gestart met het volgen van Vastned Retail met een koopadvies. De analisten vinden de correctie van het aandeel te fors en zien nog voldoende opwaarts potentieel. De analisten van ING verhoogden vorige maand ook al hun taxaties voor het aandeel, waarmee de indruk wordt gewekt dat Vastned Retail koopwaardig is en dat de koersdaling kansen biedt.
Door onze redactie
Te grote correctie
Analist Mickaël Van den Hauwe van KBC Securities is op donderdag 17 juni begonnen met het volgen van Vastned Retail met en koopadvies. De analist stelt dat het aandeel op jaarbasis slechter heeft gepresteerd dan de sector en dat de koers ten opzichte van de piek in april met bijna 25% zijn gedaald.
Volgens Van den Hauwe vinden beleggers de hoge beta blootstelling aan de activiteiten in onder meer Turkije, welke 25% van de totale portfolio uitmaken, onprettig. De dividend yield van 9% lijkt volgens de analist echter duurzaam en vinden daarom de neerwaartse correctie te fors. Het koersdoel is door de analist vastgesteld op 53 euro.
Advies en koersdoel verhoogd
Een maand eerder, op 17 mei, verhoogden de analisten van ING hun advies en koersdoel voor Vastned Retail naar aanleiding van een analyse over de vastgoedsector. Het advies werd verhoogd van hold naar buy, terwijl het koersdoel opwaarts werd bijgesteld van 50,30 euro naar 52,80 euro. De analisten vonden de eerste kwartaalresultaten beter dan verwacht, waarbij zij er met name op wijzen dat het concern beter presteert dan zijn Nederlandse sectorgenoten.
Erg positief
Er staat voor het aandeel momenteel 8 koop- en 5 houdadviezen uit tegenover 0 verkoopadviezen. Hierdoor is de consensus erg positief te noemen. Gezien de recente opwaartse bijstellingen voor Vastned Retail kan gesteld worden dat het sentiment rond het aandeel ook erg positief is.
KBC Securities wees er al eerder op, maar de koers van het aandeel is de afgelopen periode fors gedaald. Stond de koers halverwege april van dit jaar nog op een voorlopig hoogtepunt van 50 euro, in de periode daarna schoot de koers omlaag naar bijna 40 euro begin mei. De koers had daarna een korte opleving naar de 45 euro, maar is inmiddels weer afgedaald naar het huidige koersniveau van ongeveer 39 euro.
Door deze koersdaling zijn de verwachte rendementen enorm toegenomen en hebben analisten hun koersdoel voor het aandeel opwaarts bijgesteld. Gemiddeld bedraagt het koersdoel 50,16 euro, wat een verwacht rendement oplevert van bijna 28%. Recent afgegeven koersdoelen liggen echter boven het gemiddelde, wat aangeeft dat analisten een nog forse koersstijging voorzien in de komende periode.
Dit verwachte opwaarts potentieel in combinatie met de koopadviezen resulteert erin dat het aandeel momenteel volgens analisten koopwaardig genoemd mag worden.
Donderdag 5 augustus 2010
Vastgoedbedrijf Vastned Retail heeft naar verwachting in het tweede kwartaal van 2010 een direct resultaat geboekt van 17,6 miljoen euro. Het bedrijf publiceert vrijdag voorbeurs zijn kwartaalcijfers. Analisten verwachten dat het direct resultaat, de winst uit verhuur van vastgoed, ten opzichte van ... Meer >
Maandag 12 april 2010
De analisten van Keijser Capital hebben maandag hun taxaties voor beide Vastned-fondsen naar beneden bijgesteld. De consensus voor beide aandelen is hierdoor neutraler geworden. De analisten wijzen er onder andere op dat beide aandelen in de afgelopen drie maanden de best presterende vastgoedfondsen... Meer >
Dinsdag 30 maart 2010
De analisten van ING hebben dinsdag de vastgoedsector onder de loep genomen en naar aanleiding daarvan hun taxaties voor diverse fondsen bijgesteld. De analisten wijzen erop dat de waarde van Nederlandse vastgoedfondsen de afgelopen weken is gestegen met ruim 5%, wat bijna twee maal zoveel is als de... Meer >
Donderdag 11 maart 2010
Vrijdagochtend begon VastNed met het bekend maken van de resultaten van het Retail beleggingsvastgoedfonds. Aangezien analisten eerder al hun verwachtingen vaststelden van beide beleggingsfondsen, was het vertrouwen in VastNed Retail groot. Het beleggingsresultaat steeg van 60,9 miljoen euro met 25%... Meer >
Dinsdag 11 augustus 2009
Ondanks de recessie wist VastNed in de eerste zes maanden van dit jaar de inkomsten uit zowel zijn winkel- als kantorenportefeuille op peil te houden. Maar het bedrijf waarschuwt voor al te veel optimisme. Zo lopen in de tweede jaarhelft grote huurcontracten voor kantoren af en hebben Spaanse winkel... Meer >
Maandag 18 mei 2009
Maandagmorgen publiceerde Vastned Retail zijn resultaten over het eerste kwartaal van 2009. In de eerste 3 maanden van het jaar zag het concern zijn winst stijgen maar zag daarentegen de waarde van de vastgoedportefeuille dalen. De resultaten lagen in lijn met de verwachtingen van analisten. De cons... Meer >