Beiersdorf is ultieme sell van de Xetra DAX

In december hebben veel analisten hun taxaties voor Beiersdorf neerwaarts bijgesteld. De meeste analisten hebben het advies bijgesteld naar houden, wat daarmee aangeeft dat de analisten voorzichtiger over het aandeel zijn geworden. De analisten van ABN AMRO, ING Financial Markets en Unicredit komen op 10 januari allen met een verschillend advies voor het aandeel Beiersdorf .

ABN AMRO
De analisten van ABN AMRO hebben een kopen advies uitgegeven zonder een koersdoel daarbij te geven. In december heeft ABN AMRO nog een houden advies gegeven, oorzaak hiervan kan zijn is de winstwaarschuwing die Beiersdorf heeft afgegeven. ING Financial Markets adviseert om het aandeel te verkopen. Zij hebben het koersdoel verlaagd met 5 euro tot 36 euro.

Unicredit
Het Italiaanse Unicredit blijft voorzichtig met het aandeel Beiersdorf . De analisten hebben een houdenadvies uitgegeven met een koersdoel van 40,00 euro met een verwacht negatief rendement van ongeveer 6%. Op 16 december is dit advies ook uitgegeven. In november was er nog een koersdoel van 50 euro.

In totaal zijn er voor Beiersdorf 35 adviezen uitgegeven. Vier adviezen staan op kopen, achttien op verkopen en dertien op houden. Analisten zijn waarschijnlijk terughoudend doordat de winstverwachting van 2010 in december is bijgesteld. Gemiddeld is er een koersdoel van 41,59 euro, daarbij wordt er een negatief rendement van 2,36% verwacht. In 2009 bedroeg de koers-winstverhouding (berekend met de ultimo slotkoers van het aandeel in 2009) 27.85. De forward PE (de slotkoers gedeeld door de winst over 2009) bedraagt 25.81.