Het optimisme over voedingsbedrijf Unilever is inmiddels op een hoogtepunt beland. Waar het aandeel doorgaans door de meeste analisten nog als een saai defensief aandeel werd getypeerd staat het aandeel inmiddels op bijna alle kooplijsten. Vooral het nog steeds groeiende dividend wordt door veel analisten geroemd. Mede door het jaarlijkse dividend hebben de meeste buy & hold beleggers de AEX -index ruimschoots verslagen.
Het gemiddelde koersdoel staat inmiddels op een hoogste waarde ooit van 33,15 euro. De koers van Unilever noteert inmiddels rond haar hoogste koers ooit en volgens de analisten ligt er nog een beperkte upside in het vat.

Bij de analisten van Morgan Stanley blijft het aandeel op houden bij een koersdoel van 29,50 euro staan. De analisten roemen Unilever ’s exposure in de emerging markets maar stellen dat de groei in de Eurozone juist zeer beperkt is. De groeitaxaties voor de komende jaren liggen vrij beperkt en volgens de analisten is het meeste winstpotentieel inmiddels uit de koers.
De analisten van het Duitse Berenberg zien met een koersdoel van 36 euro de meeste potentie in het aandeel.