ABN AMRO ziet TomTom als groeiaandeel

De analisten van ABN AMRO hebben besloten om hun koersdoel voor TomTom te verhogen vanwege positieve signalen die zij vanuit de markt hebben opgevangen. De analisten gaan nu uit van een opwaarts potentieel voor de koers van ongeveer 15% en zien de producent van navigatiesystemen als een groeiaandeel.

Door onze redactie

Koersdoel verhoogd
De analisten van ABN AMRO hebben op 4 januari hun koersdoel voor TomTom opwaarts bijgesteld van 8 euro naar 9,25 euro, waarmee zij nu uitgaan van een opwaarts potentieel van 15%. De analisten baseren de taxatieverhoging voor een groot deel op positieve signalen die zij vernemen over de omzetten tijdens het kerstseizoen en de geruchten dat TomTom op het punt zou staan om nieuwe samenwerkingsverbanden met autofabrikanten aan te kondigen. Al met al denken de analisten dat de markt TomTom weer zal zien als een groeiaandeel na diverse jaren van terughoudendheid.

De analisten wijzen er tot slot op dat het aandeel zich beweegt richting 13,5x de verwachte winst voor 2012 en op basis daarvan is het koersdoel van 9,25 euro gebaseerd. Dit is een premie ten opzichte van het sectorgemiddelde, maar gezien de waarde van de technologie van TomTom en de verwachtingen rond de verkopen van inbouwnavigatie zijn de analisten van mening dat dit terecht is. Mede daarom houden zij ook vast aan hun koopadvies voor het aandeel.

Consensus
Voor TomTom is er de afgelopen periode niets veranderd wat betreft de consensus. Er staan nog steeds 11 koop-, 7 houd- en 3 verkoopadviezen uit, waardoor de consensus licht positief is. Aan het begin van december gaven diverse analisten nog een koopadvies voor het aandeel af, maar na de recente rally zijn zij behoudender geworden over het aandeel. Het geloof lijkt echter langzaam weer terug te keren nu onder meer de analisten van ABN AMRO hun koopadvies voor het aandeel hebben herhaald.

Door de koersdoelverhoging van ABN AMRO is het gemiddeld koersdoel opgetrokken naar 7,76 euro, maar desondanks zijn analisten gemiddeld van mening dat de koers te ver is opgelopen en voor de komende maanden houden zij rekening met een koersdaling. De analisten van Exane BNP Paribas zijn hierbij het meest pessimistisch; zij hanteren een koersdoel van 5,30 euro en rekenen daarmee op een negatief rendement van ruim 33%.

Aan de andere kant staan echter de analisten van onder meer ABN AMRO, die met hun koersdoel van 9,25 euro nog wel degelijk opwaarts potentieel zien. Het koersdoel impliceert een verwacht rendement van circa 15%. Ook de analisten van ING hebben een koersdoel van 9,25 euro uitstaan en de analisten van UBS gaven begin december zelfs een koersdoel af van 9,50 euro, waarmee zij uitgaan van een opwaarts potentieel van circa 17%.

De koers van het aandeel is in de afgelopen maanden aanzienlijk opgelopen en mede daarom zien diverse analisten geen verder opwaarts potentieel. Veel zal afhangen van de harde cijfers omtrent de verkopen in het laatste kwartaal van 2010, waarin historisch gezien een groot deel van de jaaromzet wordt gerealiseerd.