De Zwitserse bank
UBS verwacht dat het ondanks het fraudeschandaal toch nog over het derde kwartaal een positief resultaat kan boeken. In september leed
UBS een verlies van 2,3 miljard dollar door een fraude-transactie door een handelaar in Londen. Sindsdien is er veel van de beurskoers afgegaan en analisten vreesden voor rode cijfers.
UBS meldt dat het net als over het tweede kwartaal ook in het derde kwartaal een netto positieve geldinstroom heeft gehad. Al met al verwacht
UBS dat haar Tier 1 ratio in lijn zal blijven liggen met de waarde in het tweede kwartaal.
Eénmalige baten zorgen voor positief resultaat
Over het derde kwartaal verwacht
UBS een positief resultaat per aandeel. Naast het fraudeschandaal heeft
UBS ook nog voor 400 miljoen dollar aan herstructureringskosten moeten betalen. Dit betrof vooral de afvloei van personeel. Een deel van het positieve resultaat wordt verklaard door de eenmalige baten door de verkoop van diverse bedrijfsonderdelen met een totaal van 700 miljoen dollar.