Aanstaande donderdag komt Ahold met haar resultaten over 2011. Ondanks de opkomst van de combinatie Jumbo/C1000 verwachten analisten wederom een hogere omzet van het bedrijf. Vanaf 2007 is Ahold 's omzet aan het stijgen. Ondanks de hogere omzetten gingen de kosten min of meer met dezelfde trend omhoog zodat de winstmarges vrijwel stabiel bleven. Analisten zijn tevreden over het aandeel maar voorzien weinig opwaarts potentieel. Het aandeel noteert amper 4 procent onder het gemiddelde van de uitstaande koersdoelen. Voor het aandeel staat slechts 1 verkoopadvies uit. Vanaf 2011 is Ahold ook in België actief (met onder meer vestigingen in Brasschaat).
De omzet over dit jaar komt volgens de verwachtingen van de analisten uit op 30238 miljoen euro, dit betekent een stijging van 2,4 procent. In 2010 kwam de omzet uit op 29530 miljoen euro.
![]() Kassa's Albert Heijn supermarkt |
Analisten rekenen op een resultaat per aandeel van 0,87 euro. Hierdoor komt de geprognosticeerde koers/winst/verhouding over dit jaar uit op 11,67. De gemiddelde koers/winst-verhouding van de sector bedraagt 19,64. De verhouding van de beurskoers ten opzichte van intrinsieke (boek)waarde ligt op 2,01. De sector wordt verhandeld op 2,77 maal haar intrinsieke waarde. De vrije kasstroom per aandeel komt naar verwachting uit op 1,59 euro (dit komt neer op 182,76 procent van het resultaat per aandeel.
Per aandeel wordt een dividendbetaling van 0,37 euro verwacht. Mocht dit bedrag uitgekeerd worden dan bedraagt het actuele dividendrendement 3,65 procent. Het dividendrendement van de peergroup bedraagt 2,71 procent.
Om 12.21 noteerde het aandeel Ahold Kon 0,29 procent lager op een koers van 10,15 euro.