Colruyt en Aspiravi dienen een vergelijk te vinden in hun dispuut rond offshore windparken. Dat heeft Vlaams minister-president Kris Peeters gezegd. Aspiravi is een partner in Northwind, één van de offshore-parken die Colruyt in samenwerking met de Japanse groep Sumimoto verder zou willen ontwikkelen.
Aspiravi, het duurzaam energiebedrijf van een grote groep Vlaamse gemeenten, maakte echter bekend zijn voorkooprecht op de aandelen in Northwind te willen uitoefenen. Daardoor zou Colruyt het aandelenpakket niet aan Sumimoto kunnen verkopen, maar aan Aspiravi moeten toekennen.
Daardoor dreigt volgens Kris Peeters echter niet alleen de hele samenwerking met Sumimoto, dat bereid was om 100 miljoen euro te investeren in de windparken Belwind en Northwind van Colruyt , weg te vallen, maar zou ook het imago van Vlaanderen in Japan volgens de minister-president zwaar worden beschadigd. Aspiravi wil zijn belang in Northwind van 33 procent op 66 procent brengen.
Bron: Express.be