Interessante feitjes over crypto

Crypto is niet meer weg te denken als betaalsysteem en natuurlijk investeren ook zeer veel mensen in crypto. Tegelijkertijd ben je je ongetwijfeld bewust van het feit dat crypto nog niet heel lang bestaat. Toch is er die paar jaren dat crypto bestaat al veel bijzonders gebeurd. In dit artikel voorzien we je van enkele interessante feitjes over crypto.

De FBI heeft veel crypto in bezit

Cryptovaluta wordt voor het grootste deel natuurlijk gebruikt door eerlijke handelaars, maar tegelijkertijd maken criminelen ook dankbaar gebruik van deze technologie omdat het anoniem is. Eerst werd er nog weinig aan gedaan, maar tegenwoordig wordt criminaliteit met crypto zeer serieus genomen.

Dat is ook goed voor mensen die eerlijk in crypto willen handelen en bijvoorbeeld een bedrijf voor crypto vermogensbeheer zoeken. De FBI heeft inmiddels veel crytpowallets in beslag genomen en dit maakt de FBI een van de grootste bezitters van crypto in de wereld.

De prijzen zijn echt gigantisch gestegen

Achteraf gezien denken veel mensen natuurlijk: had ik maar gelijk in 2010 geïnvesteerd in Bitcoin. Tegelijkertijd is het ook logisch dat veel mensen die stap niet maken, want het was natuurlijk nieuw en niet iedereen wist of het een succes zou worden.

Inmiddels is duidelijk geworden dat crypto een groot succes is en mensen die aan het begin investeerden zijn dan ook gigantisch rijk geworden. Vandaag is 100 euro aan bitcoin gemiddeld 100 miljoen waard en dat is natuurlijk bizar.

De eerste real life bitcointransactie

Bitcoin is met name een online valuta die soms voor fysieke dingen wordt gebruikt. Dit is nog steeds het geval, maar tegenwoordig is het op veel plaatsen ook mogelijk om met bitcoin te betalen. In het begin van het bitcointijdperk waren er echter al pizzeria's die het als betaalmogelijkheid aanboden.

It server

Serverruimte

Van de eerste bitcointransactie werden dan ook twee pizza’s gekocht en daar legden de kopers ongeveer 10.000 bitcoins voor neer. Tegenwoordig zou je dan 240 miljoen euro hebben uitgegeven voor de twee pizza’s. Dat zouden direct de duurste pizza’s ter wereld zijn.

De oprichter is een mythisch figuur

Veel mensen vragen zich terecht af wie Bitcoin nou heeft bedacht. Dat is niet helemaal duidelijk, maar waarschijnlijk was dit Satoshi Nakamoto. Hij wordt gezien als de uitvinder van Bitcoin, maar tegelijkertijd weet niemand precies wie deze persoon is. Niemand weet zijn naam, leeftijd of de afkomst.

Er heersen dus ook veel complottheorieën over deze persoon. Sommige mensen zeggen zelfs dat hij helemaal niet bestaat. Veel mensen proberen dit uit te vinden en wie weet wordt het in de toekomst ooit duidelijk!

Slotwoorden

Bitcoin is niet meer weg te denken uit het betaalsysteem en vrijwel iedereen heeft er tegenwoordig van gehoord. Tegelijkertijd heerst er nog veel mysterie rondom crypto en het is dan ook spannend om te zien waar het in de toekomst naartoe gaat.