Amazon stapt in de filmindustrie

Internetretailer Amazon.com heeft plannen aangekondigd om films te produceren die bijna tegelijk zullen uitgebracht worden in de bioscoop en op internet. Daarmee wil het bedrijf de competitie aangaan met rivaal Netflix.

Nadat Amazon.com de voorbije jaren al miljoenen dollar investeerde in de productie van acht televisieseries, zou het bedrijf dit jaar ook een tiental films willen uitbrengen. Dat zegt Ray Price, vide-president van Amazon.com Studios. De films zullen, net zoals de televisieseries, ter beschikking worden gesteld van Amazon.com Prime-klanten. Voorlopig zijn ze wel enkel te bekijken vanuit Amerika.

De films van Amazone zouden via Prime gestreamd kunnen worden één of twee maanden nadat ze in de bioscoop zijn uitgekomen. Amazon.com volgt dus het beleid van Netflix. Ook die streamingdienst probeert de tijd tussen het uitbrengen van een film in de bioscoop en online zo kort mogelijk te maken.

Bioscoopuitbaters niet gelukkig

Bioscoopuitbaters zijn niet gelukkig met de evoluties. Traditioneel wachten filmproducenten minstens vier maanden tussen een bioscooprelease en het uitbrengen van een film in dvd-verkoop of betaalkanalen. Verschillende grote Amerikaanse bioscoopketens hebben dan ook al laten weten dat ze de volgende Netflix-film - een vervolg op ‘Crouching Tiger, Hidden Dragon’ - niet zullen vertonen.

Netflix wil de film op zijn online platform beschikbaar maken op dezelfde dag dat de productie in de Imax-zalen in première gaat in Imax-zalen.

De filmdivisie van Amazon.com zal trouwens geleid worden door Ted Hope. Die produceerde met zijn eigen bedrijf naast de originele ‘Crouching Tiger, Hidden Dragon’ ook ‘Eat Drink Man Woman’.

Eerder produceerde Amazon.com al televisieseries zoals ‘Transparent’, dat twee Golden Globes won. Het bedrijf tekende ook een contract met Woody Allen om een nieuwe televisie-serie te regisseren en betaalde 300 miljoen dollar aan HBO om oude producties zoals ‘The Sopranos’ en ‘Boardwalk Empire’ te mogen streamen.

Bron: Express.be