De Zwitserse investeringsgroep Partner Capital Group neemt Cassidian Belgium, een fabriek van Airbus Defence and Space in Oostkamp bij Brugge, over. Dat heeft de Europese luchtvaartgroep Airbus bekend gemaakt. Financiële details over de transactie werden niet bekend gemaakt.
Cassidian Belgium is een producent van elektronische componenten, maar behoort niet langer tot de kernactiviteiten van Airbus Defence and Space. Het Vlaamse bedrijf vervaardigt onderdelen van onder meer radarsystemen en transponders en zal volgens Airbus blijven leveren aan de militaire divisie van de Europese luchtvaartgroep.
In Oostkamp worden onder meer systemen voor de Eurofighter, het Europese gevechtsvliegtuig, geproduceerd. Bij Cassidian Belgium werken een honderdvijftigtal mensen. Door de verkoop krijgt Airbus naar eigen zeggen de mogelijkheid om zich verder op zijn hoofdactiviteiten te concentreren.
Bron: Express.be