Mohawk stelt resultaten van het 2e kwartaal voor

CALHOUN, Georgia, July 31, 2019 (GLOBE NEWSWIRE) -- Mohawk Industries, Inc. (NYSE: MHK) maakte vandaag een nettowinst van $ 202 miljoen en een verwaterde winst per aandeel (WPA) van $ 2,79 bekend voor het tweede kwartaal van 2019. De aangepaste nettowinst bedroeg $ 210 miljoen en de WPA $ 2,89 exclusief herstructurerings-, overname- en andere kosten. De netto-omzet van het tweede kwartaal van 2019 bedroeg $ 2,6 miljard, een stijging van 0,3% zoals geboekt en van 2,4% op basis van constante wisselkoersen en dagen. In het tweede kwartaal van 2018 bedroeg de netto-omzet $ 2,6 miljard, de nettowinst $ 197 miljoen en de WPA $ 2,62, terwijl de aangepaste nettowinst $ 263 miljoen bedroeg en de WPA $ 3,51 exclusief herstructurerings-, overname- en andere kosten.

Voor de zes maanden tot en met 29 juni 2019 bedroeg de nettowinst en de WPA respectievelijk $ 324 miljoen en $ 4,48. De nettowinst exclusief herstructurerings-, overname- en andere kosten bedroeg $ 364 miljoen en de WPA $ 5,04. Voor de eerste zes maanden van 2019 bedroeg de netto-omzet $ 5,03 miljard, een stijging van 0,8% ten opzichte van vorig jaar zoals geboekt en van 4% op basis van constante wisselkoersen en dagen. Voor de zes maanden tot en met 30 juni 2018 bedroeg de netto-omzet $ 4,99 miljard, de nettowinst $ 405 miljoen en de WPA $ 5,41; exclusief herstructurerings-, overname- en andere kosten bedroeg de nettowinst $ 488 miljoen en de WPA $ 6,52.

In verband met deze resultaten van het tweede kwartaal van Mohawk Industries stelde Jeffrey S. Lorberbaum, Voorzitter en CEO: “In het tweede kwartaal boekten wij een resultaat dat aan de bovenkant van onze verwachtingen lag. De Amerikaanse dollar werd sterker in vergelijking met vorig jaar, wat onze resultaten na omzetting voor het kwartaal met ongeveer $ 9 miljoen verlaagde. De meeste markten waarin wij actief zijn blijven slap, met druk op de volumes en prijzen, en wij verwachten dat de omstandigheden moeilijk zullen blijven.

“Gezien de onzekerheden op onze markten nemen wij maatregelen om onze bedrijven te versterken. Wij stroomlijnen onze activiteiten, voegen vestigingen samen en doen activa met hogere kosten van de hand. Wij schroeven de productie terug om de voorraden onder controle te houden, we brengen nieuwe productcategorieën op de markt en voeren de promotionele acties op om veranderende markten aan te spreken. Wij verminderen de overheadkosten en houden de investeringen onder controle. Tijdens de periode profiteerden wij van lagere materiaalkosten, die werden tenietgedaan door aanhoudend stijgende arbeids- en energiekosten. Wij verbeteren onze administratieve kosten, terwijl wij in onze verkoop investeren om nieuwe producten te ondersteunen en nieuwe afzetgebieden aan te boren. Als reactie op de inflatie hebben wij prijsverhogingen doorgevoerd in de eerste helft van het jaar, hoewel een groot deel van de winst teniet werd gedaan door mix- en concurrentiedruk.

“Terwijl wij deze uitdagingen aanpakken, versterken wij de langetermijnwaarde van ons bedrijf. De benuttingsgraad van onze nieuwe investeringen in de VS, Europa en Rusland neemt toe nu wij ons productaanbod verbreden, onze klantenbasis uitbreiden en ploegendiensten toevoegen om de productie in de nieuwe vestigingen te verhogen. De marges van onze nieuwe projecten zullen in de loop van de tijd stijgen naarmate onze verkoopcijfers, productie en mix verbeteren en de kosten dalen. De zeer belangrijke integratie van onze overnames in Australië, Nieuw-Zeeland en Brazilië is al grotendeels voltooid, en de focus van onze managementteams ligt op het verbeteren van onze marktpositie, assortimenten en kostenstructuur. Wij blijven verder investeren in elke overname om onze capaciteit uit te breiden en nieuwe producten te introduceren. Deze overnames leveren een bijdrage aan onze resultaten, terwijl wij de fundamenten bouwen voor verdere groei en stijging van de marges.

“Tijdens het kwartaal steeg onze omzet in het Global Ceramic Segment met 3% zoals geboekt en met 5% op basis van constante wisselkoersen en dagen. Het segment boekte een bedrijfsmarge van 12%, een daling ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar als gevolg van de inflatie, kosten door tijdelijke stilstand en marketinginvesteringen, gedeeltelijk gecompenseerd door productiviteitswinsten. Wij geloven dat onze omzet van keramische tegels in lijn ligt met die van de Amerikaanse markt, waarbij onze prijzen en mix nadeel ondervonden van de toegenomen concurrentie en overtollige voorraden. Wij verwachten dat de Amerikaanse keramische markt slap zal blijven in de tweede helft van het jaar, en wij leveren heel wat inspanningen om onze verkoop en kosten te verbeteren. Wij installeren machines voor ons nieuwe installatiesysteem van keramische kliktegels, breiden het distributienetwerk van onze porseleinen dakbedekking uit en brengen dikke porseleinen tegels voor buiten op de markt. Wij starten nieuwe promoties om de verkoopvolumes te verhogen en wij voeren lagere prijzen in die aansluiten bij de markt. Onze nieuwe fabriek voor werkbladen van kwarts in Tennessee komt op kruissnelheid en wij zijn begonnen met het produceren van meer gestileerde producten om onze verkoop en mix te verbeteren. In Mexico versterken wij ons distributienetwerk, door nieuwe porseleincollecties op de markt te brengen en winkels te ondersteunen die alleen producten van Daltile verkopen. In Brazilië presteert ons bedrijf Eliane goed dankzij onze sterke merknaam, premiumproducten en efficiënte activiteiten. In een moeilijke keramische markt heeft onze sterke aanwezigheid op de retailmarkt, in interieurzaken en bij bouwfirma’s geleid tot groei, die gedeeltelijk teniet is gedaan door een teruggevallen export. In Europa realiseerden wij een groei in de verkoop van keramische producten ondanks een slabakkende economie, die wel invloed had op onze marges en mix. Om verder te groeien, hebben wij onze Europese verkooporganisatie gereorganiseerd om ons te concentreren op kleinere geografische gebieden en specifieke verkoopkanalen, en wij maken er gebruik van huismerken om onze marktpenetratie te optimaliseren. Om onze efficiëntie te verhogen worden er inspanningen geleverd om de productiekosten en de verkoopkosten, algemene uitgaven en administratiekosten te drukken. Ondanks een zwakkere keramische markt is onze Russische divisie sterk blijven groeien, met een verbetering van onze mix dankzij onze premiumproducten. De nieuwe capaciteit die wij onlangs hebben gebouwd wordt intussen volledig benut om aan de hogere vraag te voldoen.

“Tijdens het kwartaal daalde de omzet in ons Flooring North America Segment met 7%. De bedrijfsmarge van het segment bedroeg 6% zoals geboekt. Zoals verwacht daalde de bedrijfsopbrengst van het segment door de lagere volumes, de inflatie en de kosten voor het verhogen van de LVT-productie. Paul de Cock, de voorzitter van het segment, heeft zijn reorganisatie van het management voltooid, en het nieuwe team dat is geïnstalleerd is bezig de strategieën en uitvoering te verbeteren. In vergelijking met vorig jaar is de verkoop in de meeste categorieën gedaald omdat consumenten het in lagere prijsklassen gingen zoeken en de prijsstijgingen werden tenietgedaan door een afnemende productmix. Wij hebben belangrijke stappen gezet in het verminderen van onze kosten, waaronder de vervanging van inefficiënte extrusiemachines en de sluiting van vier productielijnen met hogere kosten. De tapijtenverkoop voor de woningmarkt is gedaald, en goedkopere tapijten van polyester veroveren marktaandeel en beïnvloeden onze mix. Wij voeren onze promotionele acties op en wij hebben nieuwe producten geïntroduceerd om onze marktpositie te beschermen. Onze tak tapijttegels voor commerciële gebouwen blijft groeien dankzij de invoering van zowel innovatieve stijlen als nieuwe patroontechnologieën. Onze waterbestendige laminaatproducten met verbeterde look en textuur vullen onze mix aan en verhogen de gemiddelde verkoopprijs. Wij introduceren onze unieke waterbestendige technologie in al onze productielijnen en verbeteren onze HDF-productie om onze capaciteit te verhogen en onze kosten te verminderen. In onze LVT-productie gaan wij er sterk op vooruit: de productie is meer dan 30% gestegen tijdens de periode. Naarmate het jaar vordert, verwachten wij een verdere verbetering van de productie en kosten, en de invoering van nieuwe eigenschappen die momenteel in ontwikkeling zijn in Europa. Wij zullen onze LVT-verkoop verder uitbreiden naarmate wij nieuwe visuele en andere eigenschappen introduceren.

“Tijdens het kwartaal steeg onze omzet in het Flooring Rest of the World Segment met 9% zoals geboekt en met 15% op basis van constante wisselkoersen. De bedrijfsmarge van het segment bedroeg 16% zoals geboekt en 17% op gecorrigeerde basis, door volumegroei en een lagere inflatie, gedeeltelijk gecompenseerd door de prijzen en de mix. Zelfs in het huidige zwakke economische klimaat presteert het segment goed dankzij onze investeringen in productinnovatie, kostenverbeteringen en nieuwe activiteiten, waaronder Europese LVT en tapijttegels en Russische vinylrollen. Onze Europese laminaatdivisie groeit dankzij onze unieke oppervlaktechnologieën en waterbestendigheid van onze premiummerken Quick-Step en Pergo. Onze twee oorspronkelijke Europese LVT-lijnen presteren goed en bieden ons concurrentievoordelen. Onze nieuwe derde LVT-lijn is fors verbeterd tijdens de periode, met een aanzienlijke verhoging van de productiesnelheden, efficiëntie en opbrengst. De hogere productie ondersteunt nieuwe marktintroducties die onze activiteiten zullen uitbreiden. Onze nieuwe vinylrollenfabriek in Rusland is zowel de productiviteit als de kwaliteit aan het opvoeren tot een niveau dat vergelijkbaar is met dat van onze al langere bestaande vestigingen. Wij breiden onze Russische klantenbasis en ons productaanbod uit om onze volumes te doen stijgen en onze verwachte resultaten te realiseren. De Europese platenmarkt is vertraagd, wat invloed had op de volumes en marges. Om onze positie te versterken, brengen wij innovatieve producten op de markt en verlagen wij onze kosten. Onze isolatiedivisie presteert goed omdat onze polyurethaanproducten marktaandeel veroveren op andere alternatieven. Om onze positie in Australië en Nieuw-Zeeland te verstevigen, lanceren wij nieuwe producten met zacht en hard oppervlak die concepten uit onze andere gebieden overnemen. Wij hebben de dure garenproductie in Australië gesloten en wij installeren nieuwe tapijttegelmachines om onze verkoop voor commerciële toepassingen uit te breiden.

“De algemene omstandigheden in onze vloerbekledingsmarkten over de hele wereld vormen een grotere uitdaging en de concurrentie is heviger geworden. Wij leveren inspanningen om onze omzet te verbeteren, onze kosten te drukken, onze voorraden te beheren en ons aanbod aan te passen. De vloerbekledingsmarkt in de VS is de moeilijkste, en wij hebben maatregelen genomen om onze volumes te verhogen en onze kosten te verlagen. In de Amerikaanse keramische markt hebben de lagere vraag en aankopen in afwachting van de invoering van handelstarieven geleid tot voorraadoverschotten op de markt, met nadelige gevolgen voor de verkoop en marges. Onze productie van LVT is flink gestegen in de VS en Europa, en wij zullen de rest van het jaar verbetering blijven zien aangezien wij een beroep zullen kunnen doen op meer geavanceerde technieken. Ons Flooring ROW Segment levert solide resultaten ondanks verzwakkende markten. De productie van onze nieuwe fabrieken in de VS, Europa en Rusland is sterk gestegen en wij verhogen onze omzet om onze geplande resultaten te realiseren. Gelet op het voorgaande ligt onze WPA-prognose voor het derde kwartaal tussen $ 2,58 en $ 2,68, exclusief eenmalige kosten.

“In het licht van de huidige omstandigheden die invloed hebben op de vloerbekledingssector, focussen wij op het optimaliseren van de groei en winstgevendheid op lange termijn van ons bedrijf. Wij voeren talrijke veranderingen door die onze resultaten in de toekomst zullen verbeteren. Wij zijn leiders in onze productcategorieën en markten, en onze nieuwe investeringen zullen, naarmate ze verder tot ontwikkeling worden gebracht, mooie resultaten opleveren. Wij beschikken over een sterke balansstructuur en cashflow, met een verhouding van de nettoschuld tot de aangepaste EBITDA van 1,8, die tegen het einde van het jaar verder zal dalen.”

OVER MOHAWK INDUSTRIES
Mohawk Industries is de wereldwijde marktleider in de productie van vloerbekleding. Wij creëren producten die woningen en commerciële gebouwen over de hele wereld verbeteren. De verticaal geïntegreerde productie- en distributieprocessen bieden concurrentievoordelen in de productie van vloerkleden, tapijten, keramische tegels, laminaat, hout, natuursteen en vinyl. Onze toonaangevende innovaties hebben producten en technologieën opgeleverd die onze merken onderscheiden op de markt en beantwoorden aan alle vereisten voor renovatie en nieuwbouw. Onze merken behoren tot de meest vooraanstaande merken in de sector en omvatten American Olean, Daltile, Durkan, Eliane, Feltex, Godfrey Hirst, IVC, Karastan, Marazzi, Mohawk, Mohawk Group, Pergo, Quick-Step en Unilin. In het voorbije decennium is Mohawk uitgegroeid van een Amerikaanse tapijtenfabrikant tot het grootste vloerbekledingsbedrijf ter wereld met activiteiten in Australië, Brazilië, Canada, Europa, India, Maleisië, Mexico, Nieuw-Zeeland, Rusland en de Verenigde Staten.

Bepaalde verklaringen in de voorgaande alinea's, in het bijzonder met betrekking tot verwachte prestaties in de toekomst, bedrijfsvooruitzichten, groei- en bedrijfsstrategieën en vergelijkbare zaken en verklaringen die de woorden “kunnen”, “zouden”, “geloven”, “veronderstellen”, “verwachten” en “schatten” of vergelijkbare uitdrukkingen bevatten, vormen “toekomstgerichte verklaringen”. Voor deze verklaringen beroept Mohawk zich op de bescherming van de Safe Harbor-bepalingen voor toekomstgerichte verklaringen die zijn opgenomen in de Amerikaanse Private Securities Litigation Reform Act van 1995. Er kan geen garantie worden verstrekt dat de toekomstgerichte verklaringen correct zullen zijn, omdat ze gebaseerd zijn op vele veronderstellingen, die risico's en onzekerheden inhouden. De volgende belangrijke factoren kunnen tot afwijkende resultaten in de toekomst leiden: veranderingen in economische of sectorspecifieke omstandigheden, concurrentie, inflatie en deflatie van grondstoffenprijzen en andere productiekosten, inflatie en deflatie op consumentenmarkten, energiekosten en -bevoorrading, timing en niveau van investeringsuitgaven, timing en uitvoering van prijsverhogingen voor producten van het bedrijf, waardeverminderingen, integratie van overgenomen activiteiten, internationale operaties, invoering van nieuwe producten, rationalisering van activiteiten, belastingen en belastinghervormingen, product- en andere claims, rechtszaken en andere risico's die worden vermeld in de SEC-verslagen en publieke kennisgevingen van Mohawk.

Conferentiegesprek vrijdag 26 juli 2019, om 11.00 uur Eastern Time

Het telefoonnummer is 1-800-603-9255 voor de VS/Canada en 1-706-634-2294 voor Internationaal/Lokaal. Conferentie-ID # 8037996. Er zal een herhaling beschikbaar zijn tot en met 25 augustus 2019, door te bellen naar 1-855-859-2056 voor Amerikaanse/lokale oproepen of 1-404-537-3406 voor internationale/lokale oproepen, en de conferentie-ID # 8037996 in te geven.

MOHAWK INDUSTRIES, INC. AND SUBSIDIARIES                
(Unaudited)                
Condensed Consolidated Statement of Operations Data   Three Months Ended   Six Months Ended
(Amounts in thousands, except per share data)   June 29, 2019   June 30, 2018   June 29, 2019   June 30, 2018
                 
Net sales   $   2,584,485       2,577,014         5,026,975       4,989,216  
Cost of sales       1,847,867       1,810,459         3,665,430       3,517,969  
  Gross profit       736,618       766,555         1,361,545       1,471,247  
Selling, general and administrative expenses       469,758       440,248         929,355       876,541  
Operating income       266,860       326,307         432,190       594,706  
Interest expense       10,521       7,863         20,994       15,391  
Other (income) expense, net       (3,048 )     2,090         (6,784 )     6,088  
  Earnings before income taxes       259,387       316,354         417,980       573,227  
Income tax expense       56,733       118,809         93,751       166,441  
  Net earnings including noncontrolling interest       202,654       197,545         324,229       406,786  
Net income attributable to noncontrolling interest       213       959         203       1,434  
Net earnings attributable to Mohawk Industries, Inc.   $   202,441       196,586         324,026       405,352  
                 
Basic earnings per share attributable to Mohawk Industries, Inc.                
Basic earnings per share attributable to Mohawk Industries, Inc.   $   2.80       2.64         4.50       5.44  
Weighted-average common shares outstanding - basic       72,402       74,597         71,970       74,525  
                 
Diluted earnings per share attributable to Mohawk Industries, Inc.                
Diluted earnings per share attributable to Mohawk Industries, Inc.   $   2.79       2.62         4.48       5.41  
Weighted-average common shares outstanding - diluted       72,680       74,937         72,250       74,928  
                 
                 
                 
Other Financial Information                
(Amounts in thousands)                
Net cash provided by operating activities   $   396,190       437,758         566,327       620,986  
Depreciation and amortization   $   140,482       127,048         277,773       249,702  
Capital expenditures   $   144,111       247,418         281,059       498,354  
                 
Condensed Consolidated Balance Sheet Data                
(Amounts in thousands)                
            June 29, 2019   June 30, 2018
ASSETS                
Current assets:                
  Cash and cash equivalents           $   128,096       518,226  
  Receivables, net               1,819,474       1,737,935  
  Inventories               2,367,631       2,061,204  
  Prepaid expenses and other current assets               493,116       456,315  
  Total current assets             4,808,317     4,773,680  
Property, plant and equipment, net               4,714,306       4,421,073  
Right of use operating lease assets               343,716       -  
Goodwill               2,565,702       2,447,046  
Intangible assets, net               950,624       858,532  
Deferred income taxes and other non-current assets               423,437       393,708  
  Total assets           $   13,806,102       12,894,039  
LIABILITIES AND STOCKHOLDERS' EQUITY                
Current liabilities:                
Current portion of long-term debt and commercial paper           $   1,891,512       1,146,511  
Accounts payable and accrued expenses               1,713,934       1,589,561  
Current operating lease liabilities               100,345       -  
  Total current liabilities               3,705,791       2,736,072  
Long-term debt, less current portion               1,169,489       1,884,023  
Non-current operating lease liabilities               249,844       -  
Deferred income taxes and other long-term liabilities               859,387       870,467  
  Total liabilities               5,984,511       5,490,562  
Redeemable noncontrolling interest               -       30,043  
Total stockholders' equity               7,821,591       7,373,434  
  Total liabilities and stockholders' equity           $   13,806,102       12,894,039  
                 
Segment Information   Three Months Ended   As of or for the Six Months Ended
(Amounts in thousands)   June 29, 2019   June 30, 2018   June 29, 2019   June 30, 2018
                 
Net sales:                
  Global Ceramic   $   958,031       929,297         1,856,383       1,805,845  
  Flooring NA       983,439       1,057,570         1,905,419       2,007,928  
  Flooring ROW       643,015       590,147         1,265,173       1,175,443  
  Intersegment sales       -       -         -       -  
  Consolidated net sales   $   2,584,485       2,577,014         5,026,975       4,989,216  
                 
Operating income (loss):                
  Global Ceramic   $   118,141       134,760         202,476       248,177  
  Flooring NA       59,502       100,662         60,151       175,410  
  Flooring ROW       101,533       100,166         191,964       189,226  
  Corporate and intersegment eliminations       (12,316 )     (9,281 )       (22,401 )     (18,107 )
  Consolidated operating income   $   266,860       326,307         432,190       594,706  
                 
Assets:                
  Global Ceramic           $   5,661,364       4,974,791  
  Flooring NA               4,024,428       3,927,190  
  Flooring ROW               3,858,264       3,701,419  
  Corporate and intersegment eliminations               262,046       290,639  
  Consolidated assets           $   13,806,102       12,894,039  


Reconciliation of Net Earnings Attributable to Mohawk Industries, Inc. to Adjusted Net Earnings Attributable to Mohawk Industries, Inc. and Adjusted Diluted Earnings Per Share Attributable to Mohawk Industries, Inc. 
(Amounts in thousands, except per share data)                      
        Three Months Ended   Six Months Ended    
        June 29, 2019   June 30, 2018   June 29, 2019   June 30, 2018    
Net earnings attributable to Mohawk Industries, Inc.   $   202,441       196,586       324,026       405,352      
Adjusting items:                        
Restructuring, acquisition and integration-related and other costs       8,840       16,042       48,335       38,146      
Acquisitions purchase accounting , including inventory step-up       1,164       194       3,716       1,548      
Release of indemnification asset         -       -       -        1,749      
Income taxes - reversal of uncertain tax position       -       -       -        (1,749 )    
Income taxes            (2,701 )     50,106       (11,853 )     43,166      
Adjusted net earnings attributable to Mohawk Industries, Inc.   $   209,744       262,928       364,224       488,212      
                         
Adjusted diluted earnings per share attributable to Mohawk Industries, Inc.    $   2.89       3.51       5.04       6.52      
Weighted-average common shares outstanding - diluted         72,680       74,937       72,250       74,928      
                         
 
                         
                         
Reconciliation of Total Debt to Net Debt                      
(Amounts in thousands)                        
        June 29, 2019                
Current portion of long-term debt and commercial paper   $   1,891,512                  
Long-term debt, less current portion         1,169,489                  
Less: Cash and cash equivalents         128,096                  
Net Debt       $   2,932,905                  
                         
Reconciliation of Operating Income to Adjusted EBITDA                    
(Amounts in thousands)                       Trailing Twelve
        Three Months Ended   Months Ended
        September 29, 2018   December 31, 2018   March 30, 2019   June 29, 2019   June 29, 2019
Operating income       $   287,244       213,376       165,330       266,860       932,810  
Other (Expense)/ Income           (706 )     (504 )     3,736       3,048       5,574  
Net (income) loss attributable to noncontrolling interest       (1,013 )     (704 )     10       (213 )     (1,920 )
Depreciation and amortization         132,972       139,092       137,291       140,482       549,837  
EBITDA           418,497       351,260       306,367       410,177       1,486,301  
Restructuring, acquisition and integration-related and other costs       19,890       20,412       39,495       8,840       88,637  
Acquisitions purchase accounting, including inventory step-up       7,090       6,721       2,552       1,164       17,527  
Release of indemnification asset         -        2,857       -        -        2,857  
  Adjusted EBITDA        $   445,477       381,250       348,414       420,181       1,595,322  
                         
Net Debt to Adjusted EBITDA                         1.8  
                         
                         
                         
                         
Reconciliation of Net Sales to Net Sales on a Constant Exchange Rate and on Constant Shipping Days Excluding Acquisition Volume                
(Amounts in thousands)                        
        Three Months Ended   Six Months Ended    
        June 29, 2019   June 30, 2018   June 29, 2019   June 30, 2018    
Net sales       $   2,584,485       2,577,014       5,026,975       4,989,216      
Adjustment to net sales on constant shipping days       2,833       -       38,514       -      
Adjustment to net sales on a constant exchange rate       51,209       -       124,354       -      
Net sales on a constant exchange rate and constant shipping days       2,638,527       2,577,014       5,189,843       4,989,216      
Less: impact of acquisition volume         (135,104 )     -       (254,995 )     -      
Net sales on a constant exchange rate and constant shipping days excluding acquisition volume   $   2,503,423       2,577,014       4,934,848       4,989,216      
                         
                         
                         
Reconciliation of Segment Net Sales to Segment Net Sales on a Constant Exchange Rate and on Constant Shipping Days Excluding Acquisition Volume            
(Amounts in thousands)                        
        Three Months Ended   Six Months Ended    
Global Ceramic       June 29, 2019   June 30, 2018   June 29, 2019   June 30, 2018    
Net sales       $   958,031       929,297       1,856,383       1,805,845      
Adjustment to net sales on constant shipping days       2,833       -       14,382       -      
Adjustment to segment net sales on a constant exchange rate       17,235       -       44,114       -      
Segment net sales on a constant exchange rate and constant shipping days       978,099       929,297       1,914,879       1,805,845      
Less: impact of acquisition volume         (53,722 )     -       (104,718 )     -      
Segment net sales on a constant exchange rate and constant shipping days excluding acquisition volume   $   924,377       929,297       1,810,161       1,805,845      
                         
                         
                         
Reconciliation of Segment Net Sales to Segment Net Sales on Constant Shipping Days                     
(Amounts in thousands)                        
        Three Months Ended   Six Months Ended    
Flooring NA       June 29, 2019   June 30, 2018   June 29, 2019   June 30, 2018    
Net sales       $   983,439       1,057,570       1,905,419       2,007,928      
Adjustment to net sales on constant shipping days       -       -       14,635       -      
Segment net sales on constant shipping days    $   983,439       1,057,570       1,920,054       2,007,928      
                         
Reconciliation of Segment Net Sales to Segment Net Sales on a Constant Exchange Rate and on Constant Shipping Days Excluding Acquisition Volume            
(Amounts in thousands)                        
        Three Months Ended   Six Months Ended    
Flooring ROW       June 29, 2019   June 30, 2018   June 29, 2019   June 30, 2018    
Net sales       $   643,015       590,147       1,265,173       1,175,443      
Adjustment to net sales on constant shipping days       -       -       9,497       -      
Adjustment to segment net sales on a constant exchange rate       33,975       -       80,240       -      
Segment net sales on a constant exchange rate and constant shipping days       676,990       590,147       1,354,910       1,175,443      
Less: impact of acquisition volume         (81,382 )     -       (150,277 )     -      
Segment net sales on a constant exchange rate and constant shipping days excluding acquisition volume   $   595,608       590,147       1,204,633       1,175,443      
                         
                         
                         
Reconciliation of Gross Profit to Adjusted Gross Profit                    
(Amounts in thousands)                        
        Three Months Ended            
        June 29, 2019   June 30, 2018            
Gross Profit       $   736,618       766,555              
Adjustments to gross profit:                        
Restructuring, acquisition and integration-related and other costs       5,867       12,018              
Acquisitions purchase accounting, including inventory step-up       1,164       194              
  Adjusted gross profit       $   743,649       778,767              
                         
                         
                         
Reconciliation of Selling, General and Administrative Expenses to Adjusted Selling, General and Administrative Expenses                
(Amounts in thousands)                        
        Three Months Ended            
        June 29, 2019   June 30, 2018            
Selling, general and administrative expenses     $   469,758       440,248              
Adjustments to selling, general and administrative expenses:                    
Restructuring, acquisition and integration-related and other costs       (3,068 )     (4,024 )            
  Adjusted selling, general and administrative expenses   $   466,690       436,224              
                         
                         
                         
Reconciliation of Operating Income to Adjusted Operating Income                    
(Amounts in thousands)                        
        Three Months Ended            
        June 29, 2019   June 30, 2018            
Operating income       $   266,860       326,307              
Adjustments to operating income:                      
Restructuring, acquisition and integration-related and other costs       8,935       16,042              
Acquisitions purchase accounting, including inventory step-up       1,164       194              
Adjusted operating income       $   276,959       342,543              
                         
                         
                         
Reconciliation of Segment Operating Income to Adjusted Segment Operating Income                    
(Amounts in thousands)                        
        Three Months Ended            
Global Ceramic       June 29, 2019   June 30, 2018            
Operating income       $   118,141       134,760              
Adjustments to segment operating income:                      
Restructuring, acquisition and integration-related and other costs       653       5,408              
Adjusted segment operating income     $   118,794       140,168              
                         
                         
                         
Reconciliation of Segment Operating Income to Adjusted Segment Operating Income                     
(Amounts in thousands)                        
        Three Months Ended            
Flooring NA        June 29, 2019   June 30, 2018            
Operating income       $   59,502       100,662              
Adjustments to segment operating income:                      
Restructuring, acquisition and integration-related and other costs       3,352       8,881              
  Adjusted segment operating income     $   62,854       109,543              
                         
                         
                         
Reconciliation of Segment Operating Income to Adjusted Segment Operating Income and Adjusted Segment Operating Income on a Constant Exchange Rate            
(Amounts in thousands)                        
        Three Months Ended            
Flooring ROW        June 29, 2019   June 30, 2018            
Operating income       $   101,533       100,166              
Adjustments to segment operating income:                      
Restructuring, acquisition and integration-related and other costs       4,412       1,338              
Acquisitions purchase accounting, including inventory step-up       1,164       194              
Adjusted segment operating income     $   107,109       101,698              
Adjustment to operating income on a constant exchange rate       5,765       -              
  Adjusted segment operating income on a constant exchange rate   $   112,874       101,698              
                         
                         
                         
Reconciliation of Earnings including Noncontrolling Interests Before Income Taxes to Adjusted Earnings Including Noncontrolling Interests Before Income Taxes            
(Amounts in thousands)                        
        Three Months Ended            
        June 29, 2019   June 30, 2018            
Earnings before income taxes       $   259,387       316,354              
Noncontrolling interests           (213 )     (959 )            
Adjustments to earnings including noncontrolling interests before income taxes:                    
Restructuring, acquisition and integration-related and other costs       8,840       16,042              
Acquisitions purchase accounting, including inventory step-up       1,164       194              
 Adjusted earnings including noncontrolling interests before income taxes   $   269,178       331,631              
                         
                         
                         
                         
Reconciliation of Income Tax Expense to Adjusted Income Tax Expense                     
(Amounts in thousands)                        
        Three Months Ended            
        June 29, 2019   June 30, 2018            
Income tax expense        $   56,733       118,809              
Income tax effect of adjusting items           2,701       (50,106 )            
  Adjusted income tax expense     $   59,434       68,703              
                         
Adjusted income tax rate         22.1 %   20.7 %            
                                     

De Vennootschap vult haar verkorte geconsolideerde jaarrekening, die wordt opgesteld en gepresenteerd overeenkomstig de US GAAP, aan met bepaalde financiële niet-GAAP maatstaven. Zoals vereist door de voorschriften van de Securities and Exchange Commission presenteren de bovenstaande tabellen een aansluiting van de financiële niet-GAAP maatstaven met de meest direct vergelijkbare US GAAP maatstaven van de Vennootschap. Elk van deze bovenstaande niet-GAAP maatstaven moet worden beschouwd in combinatie met de vergelijkbare US GAAP maatstaf, en is mogelijk niet vergelijkbaar met gelijkaardig getitelde maatstaven die door andere bedrijven worden gerapporteerd. De Vennootschap meent dat deze niet-GAAP maatstaven, na aansluiting met de overeenstemmende US GAAP maatstaf, haar beleggers helpt als volgt: niet-GAAP opbrengstmaatstaven die helpen bij het identificeren van groeitrends en bij opbrengstvergelijkingen met vorige en toekomstige periodes, en niet-GAAP winstmaatstaven die helpen om inzicht te hebben in de winstgevendheidstrends op lange termijn van de activiteiten van de Vennootschap en om haar winst te vergelijken met vorige en toekomstige periodes.

De Vennootschap sluit bepaalde posten uit haar niet-GAAP opbrengstmaatstaven uit omdat deze posten sterk kunnen verschillen tussen de periodes, wat de onderliggende bedrijfstrends kan versluieren. Posten die niet worden opgenomen in de niet-GAAP opbrengstmaatstaven van de Vennootschap zijn bijvoorbeeld: valutatransacties, wisselkoerseffecten en de impact van overnames.

De Vennootschap sluit bepaalde posten uit haar niet-GAAP winstmaatstaven uit omdat deze posten mogelijk niet indicatief zijn voor, of geen verband houden met, de operationele kernprestaties van de Vennootschap. Posten die niet worden opgenomen in de niet-GAAP winstmaatstaven van de Vennootschap zijn bijvoorbeeld: herstructurerings-, overname-, integratie- en andere kosten, acquisition purchase accounting, inclusief voorraadherwaarderingen, vrijgave van compensatievorderingen en de tegenboeking van onzekere belastingposities.

Contact:         Glenn Landau, Chief Financial Officer (706) 624-2025