Belgische invoer elektriciteit op recordniveau

België heeft tijdens de maand september netto 2.076 gigawattuur elektriciteit ingevoerd. Daarmee heeft de import een absoluut recordniveau bereikt. Dat heeft Synergrid, de federatie van netbeheerders van elektriciteit en aardgas, gemeld. In totaal werd 32,9 procent van het Belgische verbruik uit het buitenland ingevoerd.

Het invoerrecord moet volgens Synergrid worden toegeschreven aan de onbeschikbaarheid van drie reactoren in de kerncentrales van Doel en Tihange. De federatie voegt er aan toe dat België tijdens de maand september 82 procent van de totale invoercapaciteit heeft benut. De cijfers tonen volgens Synergrid aan dat het risico op een eventueel stroomtekort tijdens de winter reëel is.

In totaal werd tijdens de maand september in België 6.319 gigawattuur elektriciteit verbruikt. Dat betekende nagenoeg een status-quo tegenover dezelfde periode vorig jaar. Bij de grote industriële klanten werd een toename met 1,1 procent opgetekend. Bij de gezinnen en kleinere bedrijven was er een status-quo.

Bron: Express.be