Tijdens de maand december werden 104.333 tijdelijk werklozen geteld. Dat betekende een daling met 25,3 procent tegenover dezelfde maand het jaar voordien. Over het laatste kwartaal van het jaar was er sprake van een daling met 16,4 procent tot een gemiddelde van 113.796 tijdelijk werklozen. Dat blijkt uit cijfers van de Rijksdienst voor Arbeidsvoorziening (RVA).
Opgemerkt wordt dat het voorbije jaar een duidelijke daling van het aantal tijdelijke werklozen kon melden. Alleen tijdens de maanden september en oktober was de trend met een inkrimping van respectievelijk 3,7 procent en 1,3 procent minder uitgesproken.
Het voorbije jaar werden gemiddeld 135.118 tijdelijke werklozen gemeld, tegenover 168.723 eenheden het jaar voordien en 161.340 werklozen drie jaar geleden. De tijdelijke werkloosheid wordt door bedrijven gebruikt om tijdens dalperiodes of economische crisissen definitieve ontslagen van werknemers te kunnen vermijden.
Bron: Express.be