PMI-index: eurozone zet beste prestatie in zes maanden neer

De PMI-index voor de eurozone, een belangrijke graadmeter voor de economie van de regio, staat op zijn hoogste stand sinds juli vorig jaar. Dat blijkt uit cijfers die marktonderzoeksbureau Markit vrijgeeft. De index klokte eind januari af op 52,6. Elk cijfer boven de 50 geeft economische groei aan.

Deze index geeft een beeld van de industrie in de eurozone en wordt samengesteld op basis van de bevraging van inkopers in grote bedrijven. Gevraagd wordt naar productie, nieuwe bestellingen, exportbestellingen, werkgelegenheid, levertijden, voorraden etc.

Duitsland, Italië en Spanje doen beter dan verwacht, met vooral dit laatste land als rijzende ster. In Spanje steeg de PMI tot 56,7; enkel Ierland (60,4) doet nog beter. Ook de werkloosheid in Spanje gaat al vier maanden op rij in dalende lijn.

Frankrijk zit opnieuw in recessie, niet dat dit echt mag verwonderen, want het beantwoordt aan de verwachtingen van de analisten.

Bron: Express.be