Antwerpse haven verwacht bijna tweeduizend vacatures

De haven van Antwerpen zal de volgende tweeënhalf jaar naar verwachting 1.876 vacatures in de logistieke en industriële sector moeten invullen. Daarbij zal vooral nood zijn aan bachelors en kandidaten met een diploma algemeen secundair onderwijs. Dat blijkt uit prognoses van het Gemeentelijk Havenbedrijf Antwerpen.

Uit de studie blijkt dat 17 procent van de vacatures in de haven langer dan zes maanden open blijft, terwijl een kwart van de Antwerpse werklozen jonger is dan vijfentwintig jaar. Die cijfers tonen volgens het havenbedrijf dat potentiële arbeidskrachten vaak onvoldoende hun weg vinden naar geschikte vacatures in de haven.

Er wordt aan toegevoegd dat ook allochtone Antwerpenaren vaak interesse tonen in een havenjob, maar er uiteindelijk toch vaak niet in slagen een baan te vinden. Daarnaast wordt opgemerkt dat ook de bereikbaarheid en mobiliteit voor de haven als werkgever een belangrijk probleem vormen.

Bron: Express.be