![]() Suzanne Hutchins |
Beleggers hebben de eerste schok naar aanleiding van de Britse beslissing om de EU te verlaten verwerkt. Zij hebben zich in de watten laten leggen door de geruststellende woorden van beleidsmakers en vervolgens vergeten verder te kijken en positie in te nemen om de risico’s die wereldwijd op dit moment spelen het hoofd te beiden, menen Suzanne Hutchins en Aron Pataki van het Real Return team van Newton, een boutique van BNY Mellon.
Volgens Hutchins en Pataki waren er eind juni naast de mogelijkheid dat het VK de EU zou verlaten andere risico’s, die nu een beetje op de achtergrond zijn geraakt:
Het is deze veelheid aan risicofactoren die Hutchins en Pataki ertoe aanzetten om te veronderstellen dat de huidige marktvolatiliteit zal aanhouden, zelfs nu de eerste schok naar aanleiding van de Brexit in Europa is verwerkt.
![]() Aron Pataki |
Op dit moment bepaalt de combinatie van hoge waarderingen, niet al te rooskleurige winstvooruitzichten en toenemend bewijs dat het onconventionele monetaire beleid eigenlijk niet meer is dan het aanleggen van een kortstondig noodverband, de opbouw van een beleggingsportfolio.
Newton is al enige tijd voorzichtig gepositioneerd omdat ze meent dat de teleurstelling ten aanzien van de economie zal aanhouden. Samen met de aanwezige overcapaciteit in grote delen van de economie is er voor beleggers alle reden om alert te zijn op de karakteristieken die passen bij deze achtergrond.
Volgens Newton is het cruciaal dat beleggers zich richten op traditionele beleggingscategorieën en een goed begrip hebben van hoe hun portfolio is opgebouwd en hoe die portfolio zich gedraagt onder moeilijke omstandigheden. BNY Mellon Global Real Return Fund probeert extra rendement bovenop de benchmark te behalen door robuuste bedrijven te selecteren die een sterke cash flow kunnen genereren.
Analist.nl Nieuwsdienst: +31 084-0032-842
nieuws@analist.nl
Copyright analist.nl B.V.
All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. analist.nl doesn't warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or for any actions taken in reliance thereon.