In een update van Pimco over de mondiale financiële markten wordt gesteld dat de markten weer terug zullen gaan keren naar hun gemiddelden. Echter op een andere manier dan in de voorgaande jaren. Dit duidt Pimco aan als de “New Normal”; de nieuwe norm. Het financiële systeem zal worden gekenmerkt door onthefboming, deglobalisering en herregulering.
Er zullen aanpassingen nodig zijn die inhaken op een nieuwe configuratie van risico's en rendementen, opgeblazen overheidsschulden en een mogelijke overgang naar eenvoudiger kapitaalstructuren bestaande uit aandelenkapitaal en schulden. Ook bedrijfsmodellen moeten worden aangepast, en beleggingsinstrumenten meer responsief en solide worden.
Voor de komende 3-5 jaar verwachten de analisten van Pimco een wereld van gematigde groei en hogere werkloosheid, in een context van een voortdurende verschuiving van de G-3 naar de systemisch belangrijke opkomende economieën, aangevoerd door China.
“Prijsvorming zal in veel markten worden beïnvloed door de gevolgen – en in sommige gevallen de voortzetting – van de directe betrokkenheid van de overheid. Centrale banken zullen moeite hebben om sommige van de recente noodmaatregelen soepel ongedaan te maken” zo stelt Pimco’s CEO en co CIO Mohamed El-Erian.
Van de banksector zal slechts een schaduw van zijn vroegere zelf overblijven zo wordt gemeld in het researchrapport. Er zal meer nadruk komen op een evenredige verdeling van lasten, als een van de uitingen van een prominenter aanwezige overheid in het economische leven. De krachten van consolidatie en krimp zullen zich buiten de banken uitbreiden, en een groot aantal niet-bancaire financiële instellingen en beleggingsinstellingen raken. In Pimco’s investeringsleidraad voor de komende jaren gaat de voorkeur uit naar de voorkant van de rendementscurven in diverse landen, inkomstengenererende instrumenten, en een allengs bredere internationale oriëntatie.
Pimco kijkt naar het eventueel benutten van tijdelijke afwijkingen, credit spreads aan de bovenkant van de kapitaalstructuur, en de mogelijkheid van een nieuwe depreciatie van de dollar.
De analisten houden er rekening mee dat premies een weerspiegeling zijn van een schijnbaar permanente bedreiging van zowel de onaantastbaarheid van contracten en van de kapitaalstructuur, als van de autonomie van belangrijke economische instellingen. Het is ook nodig te erkennen dat risicopremies op eigen vermogen een permanent hogere dreiging van achterstelling weerspiegelen zo besluit El-Erian.