De analisten van Ageas zien lichtpuntjes die kunnen wijzen op een herstel. De analisten blijven echter wel terughoudend omdat zij nog diverse risico’s zien. Zij adviseren om te kijken naar Europese aandelen en grondstoffen. Goud wordt daarbij gezien als een goede belegging om andere risico’s af te dekken zoals de zwakke dollar.
Risicofactoren
Global Chief Investment Officer William de Vijlder, stelt dat er in Europa als in de Verenigde Staten tekenen van herstel zich aandienen. Toch stelt de topman dat er nog meerdere risicofactoren zijn. Voor de komende maanden verwacht Ageas dat de productie in zowel Europa als de VS zal blijven dalen. Voor de tweede helft van 2009 verwacht de zakenbank een stabilisatie die mede tot stand zal komen door de steunmaatregelen van de diverse overheden. Ageas vindt de structurele aanpassingen in de Amerikaanse economie en tekenen van een echt herstel in China bemoedigend.
Toch blijven de analisten voorzichtig vanwege diverse risicofactoren die zich in het verleden hebben voorgedaan. Volgens de analisten kan er uit eerder huizen- en bankcrisis worden opgemaakt dat de huidige situatie nog enige tijd kan voortduren. De vrees voor inflatie vinden de analisten wel voorbarig.
Europa, grondstoffen en goud Ageas adviseert om te investeren in opkomende markten en in Europa. Volgens de zakenbank zijn de Europese waarderingen gunstiger dan die van andere ontwikkelde landen.
Daarnaast hebben grondstoffen de voorkeur bij Ageas omdat deze snel profiteren van een aantrekkende economie. Ook speelt de relatief zwakke dollar en rol, terwijl de huidige prijzen een nieuwe periode van schaarste kunnen veroorzaken, aldus de analisten.
Tot slot adviseert de zakenbank om te kijken naar goud. Volgens de analisten kan deze belegging worden gezien als een bescherming tegen inflatie, de crisis en de zwakke dollar.