IJslandse regering houdt vast aan terugbetaling Icesave-gelden
Vandaag heeft de IJslandse premier Olafur Ragnar Grimsson geweigerd om de wet te ondertekenen die het mogelijk maakt de gelden van Icesave terug te gaan betalen. Het IJslandse parlement (de Altinghi) had hier op 30 december met een krappe meerderheid nog mee ingestemd. Door het niet tekenen van de wet moet er nu een referendum over komen in IJsland zo meldt het IJslandse MBL.is.
Ondanks de beslissing van Grimsson om de betalingen aan Nederland en het Verenigd Koninkrijk op te schorten is het IJslandse parlement nog steeds gecommitteerd om de Icesave-gelden over te gaan maken. De IJslandse regering ziet de terugbetalingen als een essentiële in het programma stap richting economische vooruitgang.
Het huidige plan om samen met het IMF en diverse Noordelijke landen de IJslandse economie te ondersteunen blijft daarom ook van kracht.De recente macro-economische cijfers tonen aan dat de IJslandse economie zich inmiddels beter dan verwacht ontwikkeld. Na de crash van oktober 2008 zijn er diverse herstellen te zien. President Johanna Sigurdardottir meldde vandaag dat IJsland vast zal houden aan haar herstelplannen om zowel banen te creeren als de economie te blijven stimuleren.