Betalen voor content: bezint eer ge begint

35 betalende abonnees en een halvering van de internettrafiek. Dat is het resultaat 4 maanden na de beslissing van Newsday, de elfde grootste krant van de VS, die wordt verspreid op 350.000 betalende exemplaren in de regio Nassau, Suffolk, Queens, Long Island en andere gebieden rondom New York, om de toegang tot de online krant betalend te maken.

In oktober 2009 besliste de nieuwe eigenaar van Newsday om de krant achter een betaalmuur te plaatsen. De site onderging een redesign die 4 miljoen dollar kostte en abonnees moesten voortaan 5 dollar per week of 260 dollar per jaar betalen om toegang te hebben tot hun krant.

Gisteren publiceerde The New York Observer dan de eerste resultaten van deze actie. Van de investering van 4 miljoen dollar werd totnogtoe 9.000 dollar gerecupereerd via 35 betalende abonnees; in december bezochten nog 1,7 miljoen bezoekers de site (vergeleken met 3 miljoen een jaar eerder). Samen met de bezoekers blijven nu ook de adverteerders weg.

Een andere populaire nieuwsbron, Newsweek, was er gisteren als de kippen bij om te melden dat de cijfers Newsday en niet de eigen publicatie betroffen.

Express.be