De vastgoedcrisis treft vooral het platteland. Europese wereldsteden als Londen, Parijs, München en ook Amsterdam hebben er geen last van. Daar stijgen de huizenprijzen alsof zich nooit een financiële crisis heeft voorgedaan. In Londen kost een appartementje met twee slaapkamers in het centrum al snel zo'n 2,5 miljoen euro. Opnieuw neemt Londen het voortouw in de jongste huizenhype.
Volgens de Wall Street Journal is de huizenbubbel terug en is hij angstaanjagend. Het zijn vooral buitenlandse investeerders die de huizenluchtbel weer volblazen. Sinds afgelopen zomer zijn de prijzen in de Britse hoofdstad gestegen naar het niveau van 2006. Dat is nog maar 9 procent lager dan het hoogtepunt in 2007. Vooral zakentycoons uit Rusland en het Midden-Oosten drijven de prijzen snel op. Ze schuwen risicovolle investeringen in eigen land omdat ze bang zijn daar geld te verliezen. Britse bakstenen zijn dan veiliger.
Ook in Parijs, Milaan, München, Hamburg, Wenen, Rome en Istanbul zijn vastgoedinvesteerders alweer druk op zoek naar winstgevende woningen. Volgens William Kistler, president van onderzoeksinstituut Urban Land Institute (ULI), zoeken vastgoedinvesteerders nu naar beleggingen in markten die ze goed kennen.
"Ze worden aangetrokken door de transparantie en liquiditeit van markten als Londen en Parijs', zegt hij. ‘Ook investeerders van buiten Europa kijken hiernaar. In 2010 gaat het vooral om het vermijden van risico."