De opleving van de Amerikaanse banken vorig jaar heeft ook de durfkapitalisten geen windeieren gelegd. Met name de directeuren van hedgefondsen die zich vorig jaar richtten op de financiële instellingen plukten grote winsten.
Dat schrijft de krant The New York Times donderdag op haar website.
Zo nam David Tepper, de manager van Appaloosa Management, vorig jaar een kleine 4 miljard dollar mee naar huis. Tepper omschrijft zijn investeringsstrategie als ''een mix van analyse en gezond verstand'', en stak geld in banken terwijl anderen juist wegliepen.
Soros
Ook oudgediende George Soros verdiende vorig jaar 3,3 miljard dollar met zijn Quantum Endowment-fonds.
Soros en Tepper staan respectievelijk op de tweede en eerste plaats van de lijst met de 25 meest verdienende managers van hedgefondsen die is samengesteld door AR, een informatiebron voor beleggers.
Samen verdienden de mensen op de lijst 25,3 miljard dollar. In 2008 was dat nog 11,6 miljard. ''Nog steeds een aanzienlijk bedrag in een moeilijk jaar'', aldus de krant. In 2007 lagen de verdiensten van de 25 topmanagers op 22,5 miljard dollar. De laagste individuele beloning stond in 2009 op 350 miljoen.