De Amerikaanse minister van Financiën Timothy Geithner wil dat er snel afspraken worden gemaakt over de voorwaarden voor financiële hulp aan Griekenland. Dat zei hij zaterdag in de marge van de IMF-vergaderingen in Washington.
Geithner had daar een overleg met zijn Griekse ambtsgenoot George Papaconstantinou, vertegenwoordigers van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en ministers van Europese landen die Griekenland uiteindelijk van leningen moeten voorzien. \'\'Ik heb ze opgeroepen snel een geloofwaardig pakket van stevige hervormingen en substantiële hulp in elkaar te zetten\'\', liet de minister in een verklaring weten.
De Griekse regering onderhandelt momenteel met vertegenwoordigers van de EU en het IMF over de voorwaarden waaronder de beloofde noodkredieten aan het land kunnen worden verstrekt. Volgens Europees commissaris Olli Rehn (Monetair Beleid) moeten die onderhandelingen begin mei afgerond kunnen worden.