Stijgend verkoop huizenmarkt kan leiden tot afzwakking van vertrouwen

De huizenmarkt in de Verenigde Staten trekt aan. In de maand april is er een stijging gerealiseerd in de verkoop van het aantal woningen, wat weer een teken is van herstel in de Amerikaanse economie. Rob Carnell, analist bij de ING Bank meent echter dat de stijging waarschijnlijk door de stimulerende overheidsmaatregelen komt.
Door onze redactie

Overheidsstimulans
April zal de laatste maand worden dat de overheid de kopers een ‘tax credit’ geeft en uiterlijk in de maand juni wordt er definitief een stop gezet aan de overheidsstimulans. Volgens Carnell zal het pas rond juli / augustus duidelijk worden of de huizenmarkt daadwerkelijk hersteld is zonder enige stimulans.

Stijging van aanbod
Ondertussen wordt de stijging in de verkoop van de huizen opgepakt door de makelaars en verkopers die op hun beurt de markt weer in gaan. Hierdoor is het aanbod flink gestegen en overtreft het bijna de stijging van de vraag naar huizen.



Afzwakking consumentenvertrouwen?
Volgens de Case Shiller indicator, een indicator voor de prijzen van de huizenmarkt van de Standard & Poors kan er waargenomen worden dat een stijging van het aanbod zich vertaald naar een prijsdaling in de huizenmarkt. Vooral in de afgelopen paar maanden was die relatie goed te zien, maar zagen de analisten van de Standard & Poors een lichte afzwakking in die relatie in de afgelopen maand. Volgens Carnell zal ook een lichte daling in de prijzen zich uiteindelijk vertalen naar een zwakke ontwikkeling in het consumentenvertrouwen.