Stabilisatie Euro is in zicht

Duitse minister van Financiën Wolfgang Schäuble zei zondag in een interview dat de Euro weer gaat stabiliseren. Dit ondanks de koersval van de laatste weken.

Waarde
Het meeste terrein, ten opzichte van de dollar, verloor de euro door de onrust in landen als Griekenland. Waar de euro aan het begin van dit jaar nog bijna 1,45 dollar waard was, is deze nu nog maar 1,23 dollar waard.

Duitsland
Ook in Duitsland stapelen de problemen zich op. Net zoals andere landen begeeft ook Duitsland zich in economisch zwaar weer. De regering zal dus miljarden euro’s moeten gaan besparen. Door de recessie steeg de staatsschuld van 66 tot 73 procent van het bruto binnenlands product. In 2008 was de economie in Duitsland nog in evenwicht.

Volgens Schäuble is het geen onmogelijke opgave, maar zal het wel lastig worden. “Het wordt zeker geen pretje”, zo verklaarde hij. Schäuble zegt ook dat de Duitse burger zich geen zorgen hoeft te maken dat de financiën verder verslechteren.“De burgers zullen zien dat door de besluiten die we, hopelijk, binnenkort nemen, de financiën verder zullen verbeteren. Dit zal gaan zonder ingrijpende maatregelen voor de economie.”