Japan heeft geen ‘defense line’ opgesteld tegen de Dollar
Een Japanse woordvoerder van de overheid sprak duidelijke taal vandaag in reactie op uitlatingen van de staatssecretaris van vorige maand. De Japanse valuta heeft geen ‘defense line’ opgesteld op 82 yen per dollar, om haar eigen valuta te beschermen, dat is geen oplossing voor het probleem aldus de woordvoerder van de Japanse overheid.
Door onze redactie
De Staatssecretaris Yoshito Sengoku vertelt dat de gesprekken niet gingen over de grens van 82 yen ter bescherming van de eigen valuta. "De minister van Financiën heeft samen met de Minister-President een gesprek gevoerd over de stijgende waarde van de Yen”. “Daarop is er besloten dat de minister van Financiën samen met de Minister-President de valutamarkt in de gaten zullen houden en op het juiste moment ook daarop in zullen spelen,” zegt Sengoku.
Sengoku heeft vorige maand gezegd dat hij ‘gedacht’ heeft dat het Ministerie van Financiën de grens van 82 yen aanhouden ter bescherming van de eigen valuta. Deze opmerking over het beschermen van de valuta werd voor weer voor het gebruikt sinds 2004, toen Japan was tussengekomen in de valutamarkt.
Vandaag trok de Yen een beetje bij en staat nu op 81,20 per dollar.