Rijk geworden steden in BRIC-landen trekken westerse investeerders

In steeds meer regio's in India, China en Brazilië groeien regionale steden in snel tempo uit tot centra die buitenlandse investeerders trekken. In het Indiase Aurangabad, waarvan de populatie in tien jaar is verdubbeld naar 2 miljoen inwoners, staan tegenwoordig fabrieken van Daimler , Siemens en SABMiller.

De meeste multinationals zijn actief in hoofdsteden als Rio, Delhi en Jakarta. Uit onderzoek van Boston Consulting Group blijkt echter dat kleinere steden met minder zichtbaar potentieel sterk in opkomst zijn. In Aurangabad in India, Xiaochang in China en Yekaterinenburg in Rusland was tot voor kort alleen Unilever actief. Steden met minder dan 5 miljoen inwoners zijn nu echter goed voor 83% van de consumenten in de opkomende economieën.

In 2030 nemen de BRIC-landen 67% van het wereldwijde bnp voor hun rekening. Minder dan een vijfde is afkomstig uit megahoofdsteden als Mexico Stad. De rest van de inwoners die zich een nieuwe auto of iPhone kan veroorloven woont in 1.100 steden met meer dan een half miljoen inwoners. Momenteel zijn er 717 van dergelijke steden. De komende vijf jaar komen er 460 miljoen consumenten bij die tussen de 5.000 en 10.000 dollar verdienen.

Express.be