Nieuw optiecontract op de BEL 20 index

Op 8 december 2010 introduceert NYSE Liffe op de Brusselse optiemarkt een nieuw optiecontract op de BEL 20® index. De nieuwe optie – met handelssymbool “BEL” – heeft een contractgrootte van € 10 per indexpunt.

Dit nieuwe optiecontract heeft dezelfde contractspecificaties als het bestaande optiecontract BXO. Het enige verschil is de contractgrootte. Die wordt bij het nieuwe BEL 20® contract met handelssymbool "BEL" in lijn gebracht met de contractgrootte van de andere indexoptiecontracten verhandelbaar via de derivatenmarkten van NYSE Liffe, zoals de opties op de AEX 25® ( AEX ) en de CAC 40® (PXA) indices.

Door de contractgrootte te verhogen van € 2 per indexpunt voor de BXO naar € 10 per indexpunt voor de BEL 20®-optie met handelssymbool "BEL", wordt deze optie aantrekkelijker voor de particuliere belegger. Beleggers kunnen via het kopen of schrijven van dit optiecontract anticiperen op de bewegingen van de index voor een tegenwaarde van 10 keer het niveau van de BEL 20® index.

Op de eerste handelsdag kunt u in opties handelen met de volgende afloopmaanden: januari 2011, februari 2011, maart 2011 en juni 2011. De optie met afloopmaand december 2010 wordt niet in de notering opgenomen vanwege de korte looptijd tot expiratie. De eerste handelsdag na de december-expiratie komt de afloopmaand september 2011 in de notering.

De BEL 20- optiecontracten met handelssymbool "BEL" expireren, net als alle andere optiecontracten op de Brusselse derivatenmarkt, steeds op de derde vrijdag van de maand; het zijn opties Europese stijl (dus enkel uitoefenbaar op de expiratiedatum) en worden cash afgewikkeld. Klik hier voor de contractspecificaties.

Vanaf 8 december 2010 zullen er geen nieuwe afloopmaanden in de bestaande BEL 20® indexoptie BXO, met een contractgrootte van € 2 per indexpunt, in de notering genomen worden. De handel in deze opties blijft echter mogelijk zoals voorheen. Beleggers met uitstaande posities in de BXO kunnen contact opnemen met hun bank of broker voor de voorwaarden om bestaande posities te sluiten en nieuwe posities te openen in de BEL 20® optie met handelssymbool "BEL".

Door de aanwezigheid van een nieuwe primary market maker zijn er vanaf 8 december 2010 quotes voor alle uitoefenprijzen en voor alle looptijden van de BEL 20®- optieseries.