Macro-economisch nieuws beursweek 50

De komende week gaat veel aandacht uit naar de bijeenkomst van de Federal Open Market Committee (FOMC) van de FED, het Amerikaanse stelsel van centrale banken. Het comité is verantwoordelijk voor belangrijke beslissingen op het gebied van de rentestand en de geldhoeveelheid. Hieronder een greep uit de overige macro-economische cijfers voor de komende beursweek.

Maandag 13 december
De week start rustig met slechts een cijfer uit Frankrijk betreffende de werkgelegenheid in het derde kwartaal van 2010.

Dinsdag 14 december
De Britse inflatie wordt vandaag doormiddel van de Consumer Price Index (CPI) bekend gemaakt. Een jaar op jaar stijging van 3,2% voor november wordt verwacht, waar de Bank of England een maximum van 3,0% nastreeft. Daarnaast een update over het economisch sentiment in Duitsland, de grootste Europese economie. De consensus ligt met 4,0 een stuk hoger dan de stand van 1,8 in de vorige maand. De maandelijkse detailhandel verkopen in de Verenigde Staten geven een goed beeld van de consumentenuitgaven. Een stijging van 0,7% wordt verwacht voor november, ten opzichte van een stijging van 1,2% in oktober. Ten slotte geeft de FOMC vandaag een rente aankondiging. Alhoewel sommigen al speculeren over QE3 in 2011 worden er over het algemeen weinig verrassingen verwacht.

Woensdag 15 december
De hoogte van de werkeloosheid en de maandelijkse werkeloosheidsaanvragen in het Verenigd Koninkrijk worden bekend gemaakt. Analisten verwachten een onveranderde werkeloosheid van 7,7% en 2900 minder werkeloosheidsaanvragen, ten opzichte van 3700 minder in de vorige maand.
Vandaag wordt ook de maandelijkse consumptieprijsindex van de Verenigde Staten bekend. Het rapport zal waarschijnlijk de verwachting van 0,2% inflatie bevestigen, ten opzichte van 0,0% in oktober.

Donderdag 16 december
De Zwitserse nationale bank geeft vandaag een update omtrent de te hanteren rentetarieven. Daar waar veel centrale banken behoedzaam hun monetaire beleid handhaven wordt ook hier geen vuurwerk verwacht: een onveranderde recordlage stand van 0,25%. Verder wordt ook het aantal nieuw gebouwde huizen in de Verenigde Staten bekend. De consensus ligt op 550 duizend nieuwe huizen voor november, een lichte stijging ten opzichte van de 520 duizend in oktober. Het aantal aangevraagde bouwvergunningen voor november wordt verwacht rond de 570 duizend te liggen (550 duizend in oktober).

Vrijdag 17 december
De week wordt afgesloten met het maandelijkse ondernemersvertrouwen in Duitsland: een indicator voor de economische gesteldheid van het land. De index zou een kleine daling van 109,3 naar 109,1 kunnen laten zien.