'ING IM geeft inflatieprognoses voor China en Brazilië'
De huidige inflatoire druk in China is hoofdzakelijk het gevolg van de stijgende voedsel- en grondstoffenprijzen. ING Investment Management (ING IM) gelooft niet dat deze druk in China nog lang zal aanhouden ondanks dat de druk op mondiaal niveau zal blijven bestaan vanwege de snel groeiende vraag in de opkomende wereld.
De stijgingen van de voedselprijzen worden voornamelijk aangedreven door de prijzen van groenten, maar ING IM zegt dat dit probleem snel kan verdwijnen vanwege de korte oogstcycli en de grote regionale verschillen. ING IM zegt dat zolang de energieprijzen niet stijgen de voedselinflatie in China waarschijnlijk niet zal accelereren.
Ook wijst ING IM erop dat de Chinese voedselprijzen rond Chinees Nieuwjaar (3 februari 2011) over het algemeen dalen omdat boeren hun winsten vóór de vakantie proberen te maximaliseren.