Nasdaq bestudeert terugkeer naar Japanse beurs

Het Amerikaans beursbedrijf Nasdaq overweegt een terugkeer naar Japan. Dat heeft een woordvoerder van de Amerikaanse beursuitbater gezegd. Er werden inmiddels een aantal voorstellen gedaan aan de Osaka Securities Exchange om een nieuwe markt te creëren met meer flexibele systemen, zoals een avondhandel en micro-trading. De twee partijen hadden tien jaar geleden al de beurs Nasdaq Japan gecreëerd voor startende bedrijven, maar de Amerikaanse beursuitbater trok zich twee jaar nadien terug wegens een gebrek aan belangstelling.

"Sindsdien zijn investeerders weliswaar gestart met meer online trading, maar toch denkt Nasdaq aan een terugkeer naar Japan om investeringen uit de Aziatische groeimarkten te kunnen aantrekken," voert het persbureau AFP op. "Michio Yoneda, voorzitter van de Osaka Securities Exchange, zou eerder deze maand in de Verenigde Staten al een bezoek hebben gebracht aan Robert Greifeld, zijn collega bij Nasdaq . Er zou daarbij overeen gekomen zijn om in februari met de onderhandelingen te starten."

De Osaka Securities Exchange behoort tot de drie grootste beursoperatoren van Japan. De beurs van Osaka doet al beroep op de internationale informatie-service van de Nasdaq . "De Osaka Securities Exchange zou met de nieuwe samenwerking vooral voordeel willen halen uit de naambekendheid van het Amerikaanse beursbedrijf en zou de knowhow van Nasdaq ook willen gebruiken om de stagnerende beursactiviteiten te stimuleren," merkt het Japanse persbureau Kyodo News op. " Nasdaq kan met de samenwerking zijn activiteiten in Japan versterken."

Express.be