Fixed Income en Equity
ETF ’s nu beursgenoteerd en verkrijgbaar in Nederland
6 juni 2011, Amsterdam- SPDR®
ETF ’s, het exchange traded funds (
ETF ) platform van
State Street Global Advisors (SSgA) kondigt vandaag aan dat de nieuwe equity en fixed-income
ETF ’s nu ook geregistreerd en verkrijgbaar zijn voor Nederlandse beleggers. De SPDR
ETF ’s waren al verhandelbaar op de Deutsche Börsche en worden aangeboden door
State Street Global Advisors (SsgA), de investment management business van
State Street Corporation (
NYSE :STT). SPDR is wereldwijd de op twee na grootste aanbieder van
ETF ’s.
Emerging market debt en aandelen
De nieuwe SPDR
ETF ’s omvatten emerging market equity en global equity producten Dit zijn de eerste Europese equity
ETF ’s die de
MSCI All Country World
Index (ACWI) en
MSCI ACWI Investable Market
Index (ACWI IMI) volgen en de eerste Europese fixed income
ETF die beleggers toegang geeft tot de schuldenmarkt van opkomende landen in de lokale munt.
Fysieke replicatie
De nieuwe SPDR
Barclays Capital US Aggregate
Bond ETF is een primeur op de Europese markt en de SPDR
Barclays Capital Sterling Aggregate
Bond ETF is de eerste
ETF die wereldwijd toegang geeft tot de door de investment-grade Sterling gedomineerde obligatiemarkt door de
Barclays Capital Sterling Aggregate
Index te volgen. Vin Bhattacharjee, (head of the intermediaries business for Northern Europe bij SSgA EMEA) zegt:
“Nederlandse intermediare en institutionele beleggers zijn vaste gebruikers van SPDR ETF ’s. Deze beursnotering laat onze ambitie zien om maat producten aan te bieden. Alle SPDR ETF ’s zijn fysiek onderbouwd en geven onze klanten de mogelijkheid om gebruik te maken van SSgA’s superieure portfolio management en indexing expertise. Nederlandse beleggers waren één van de eerste gebruikers van ETF ’s en waarderen dezeom op goedkope en transparante wijze diversificatie in hun portfolio te bereiken”.
Ook small caps
Eleanor Hope-Bell, (head of intermediaries business voor Noord-Europa bij SsgA) zegt: “
Ons SPDR ETF aanbod voor beleggers in Nederland sluit aan bij de behoefte van de Nederlandse markt. Door de extra SPDR ETF ’s nu te gebruiken kunnen Nederlandse beleggers afgewogen beleggingsportfolio’s creëren om hun beleggingsdoelen te realiseren”. Eleanor vervolgt: “
Beleggers die zich richten op global equity exposure kijken verder dan benchmarks met uitsluitend een focus op ontwikkelde markten. De MSCI ACWI Index breidt de global equity allocatie benchmark uit met opkomende markten en biedt beleggers een vitaal onderdeel voor een echte wereldwijde strategische allocatie van equities. ACWI IMI gaat een stapje verder door de exposure te verdiepen en small cap stocks toe te voegen. Zo wordt een uitgebreidde index aangeboden die ontwikkelde en opkomende markten van alle maten dekt”.
Zes van de nieuwe SPDR
ETF ’s zijn gericht op opkomende markten en hebben als doel beleggers specifieke tools aan te bieden, zodat zij zich kunnen focussen op ‘equity en schuld’ in deze markten.De nieuwe SPDR
ETF ’s omvatten producten die aandelen en staatsobligaties in opkomende markten volgen. De equity
ETF ’s richten zich vooral op het small-cap segment en volgen belangrijke regionale groepen in opkomende markten.
Lokale valuta
“We zijn zeer verheugd om de eerste ETF in Europa te lanceren die de lokale valuta in opkomende makten volgt. De liquiditeit van de markten voor staatsobligaties die in lokale valuta uitgegeven worden door opkomende markten blijft verbeteren. Internationale beleggers zijn meer en meer geinteresseerd in mogelijkheden in deze dynamische ‘asset class’. De SPDR Barclays Capital Emerging Markets Local Bond ETF biedt een efficiënte en kosten besparende oplossing voor beleggers die deze lokale opkomende staatsobligaties toe voegen in hun portfolio,” zegt Eleanor Hope- Bell.