Morris Tabaksblat overleden

Afgelopen donderdag is de nestor van het Nederlandse bedrijfsleven Morris Tabaksblat overleden. Tabaksblat werd 74 jaar. Tabaksblat is vooral bekend van zijn tijd bij Unilever waar hij uiteindelijk voorzitter van de raad van bestuur werd. Tot 1999 zat hij op die positie. Na zijn tijd in het bedrijfsleven leidde hij op aanvraag van het ministerie van Financien een commissie die regels voor het bedrijfsleven op moest gaan stellen.

Code TabaksblatMorris Tabaksblat code Tabaksblat
De regels hier uit werden later de code Tabaksblat. Deze code trad in 2004 in werking en had tot doel alle stakeholders gelijkwaardig te belonen. Dit werd vooral ingestoken door de enorme beloningen in het bedrijfsleven en de diverse boekhoudschandalen.

De code Tabakbslat bestaat uit meer dan 100 regels over transparante bedrijfsvoering en de beloningen van commissarissen en bestuurders. Door zijn eigen code moest Tabaksblat ook zelf diverse commissariaten inleveren. Vanaf zijn pensionering was Tabaksblat commissaris bij onder meer Aegon , Unilever en TPG.