Arthur Docters van Leeuwen benoemd in Board of Appeal van ESMA, EBA en EIOPA

Oud AFM -voorzitter Arthur Docters van Leeuwen is benoemd in de Board of Appeal van ESMA, EBA en EIOPA. De drie Europese toezichthoudende organisaties (ESA's) hebben gezamenlijk één Board of Appeal waar derden, maar ook de nationale autoriteiten zelf, bezwaar kunnen indienen tegen besluiten van de ESA’s. Tegen besluiten van de Board of Appeal staat beroep open bij het Hof van Justitie van de EU.

Arthur Docters Van Leeuwen, ex-voorzitter <a href='/begrippen/309-afm'> AFM </a>
Arthur Docters Van Leeuwen, ex-voorzitter AFM

De Commissie stelt een shortlist van kandidaten op en elke ESA kiest twee leden en twee ‘alternates’. De leden van de Board of Appeal worden aangewezen door de Management Board. De termijn is vijf jaar en kan eenmaal verlengd worden. De Board of Appeal besluit op basis van een 2/3 meerderheid (hierbij moet minstens één stem afkomstig zijn van een lid dat aangewezen is door de gewraakte autoriteit).

De ESMA Verordening (artikel 58 - 61) geeft nadere bepalingen over deze ‘Bezwaarcommissie’. Arthur Docters van Leeuwen was van 1999 tot 2007 voorzitter van de AFM en haar voorloper STE .