In 2012 worden wereldwijd schulden verder afgebouwd. Bovendien is er sprake van een bescheiden herstel, met name veroorzaakt door een lichte economische groei in de VS en Azië. Voor beleggers is een actieve beleggingsstrategie de enige manier om overtuigend rendement te behalen. Dat voorspellen de investeringsstrategen van Russell Investments in de 2012 Global Outlook van het bedrijf.
De strategen van Russell verwachten dat de markten in 2012 nog volatiel blijven. Dat komt doordat Westerse landen de noodzaak van bezuinigingen moeten balanceren met de noodzaak van het stimuleren van economische groei én het reserveren voor zaken als pensioenen. Ook worden in 2012 de gevolgen duidelijk van de maatregelen die het afgelopen jaar zijn genomen, bijvoorbeeld met betrekking tot een strakkere fiscale regie in de eurozone.
Er zijn vier ontwikkelingen die volgens het strategisch team van Russell een bepalende invloed hebben op de markten en rendementen in 2012:
Hoewel Russell verwacht dat de volatiliteit op de markten hoog blijft en bedrijfswinsten beperkt, verwachten de strategen van het bedrijf een gematigde groei die de algehele balans van de aandelenmarkten nét positief zal doen uitslaan.
Volgens de marktvorsers van Russell moeten beleggers het komende jaar knokken voor iedere basispunt rendement. Pete Gunning, global Chief Investment Officer bij Russel: “In 2012 moeten beleggers meer dan ooit letten op de kleinste details in hun beleggingen. Regionale spreiding is is essentieel. Om winst te maken zullen zij een actieve, wereldwijde multi strategy benadering moeten toepassen om managers te vinden die outperformance bieden in hun sector of regio. Ook niet-traditionele beleggingen als alternatives spelen daar een belangrijke rol in.”