Sparinvest neem Ikano Funds over

Sparinvest neemt alle fondsen van Ikano Funds over. De aandeelhouders van Ikano hebben zich daar in een aandeelhoudersvergadering positief over uitgesproken. De fondsen worden samengevoegd met bestaande Sparinvest SICAV fondsen.

De afronding van de samenvoeging vindt plaats op 28 september 2012. Het betreft drie fondsen: het Ikano Global Equity Fund, het Ikano European Equity Fund en het Ikano All Seasons Fund. Na de overname in gelijkwaardige Sparinvest SICAV-fondsen houdt Ikano op te bestaan.

Ikano Funds werd sinds de oprichting in 1999 beheerd door het in Luxemburg geregistreerde Ikano Funds Managament S.A., onderdeel van de Ikano Group en eigendom van de Kamprad-familie. Jan-Stig Rasmussen, CEO van Sparinvest: ‘Door deze overname versterken we onze positie niet alleen op de Zweedse markt, maar ook daarbuiten. Het is een belangrijke stap in onze internationale groeistrategie. Bij de overname zijn meer dan 5000 beleggers betrokken, vooral uit Zweden en Luxemburg. De portfolio van ongeveer EUR 22 miljoen wordt geïntegreerd in drie vergelijkbare subfondsen van Sparinvest.’