In november 2012 heeft de detailhandel 1,5 procent minder omzet behaald dan in dezelfde periode een jaar eerder. De prijzen kwamen 2,6 procent hoger uit, het volume kromp met 4 procent. Dit blijkt uit cijfers van het CBS Corp. .
De samenstelling van de koopdagen was in vergelijking met november 2011 gunstig, vooral voor de foodbranche. Het positieve effect hiervan op de omzet van de detailhandel wordt geraamd op ongeveer 2 procent.
Non-foodwinkels leverden ten opzichte van een jaar eerder bijna 6 procent aan omzet in. Het volume was in deze winkels ongeveer 7 procent kleiner. Bijna alle non-foodbranches zetten minder om; alleen de drogisterijen noteerden een omzetstijging.
In de winkels in voedings- en genotmiddelen kwam de omzet ruim 4 procent hoger uit dan in november 2011. Het volume was ongeveer 1 procent groter. De omzetstijging is toe te schrijven aan een omzetgroei van meer dan 5 procent voor de supermarkten. Speciaalzaken zagen hun omzet met 3 procent dalen. De omzet van postorderbedrijven en internetwinkels nam met bijna 7 procent toe. Tankstations kenden een omzetdaling van ruim 3 procent.
Bron: CBS Corp.