'B'-Day voor Cyprus

In Cyprus stemt het parlement later op de dag over een nieuw reddingsplan. Nadat de Europese Centrale Bank een ultimatum had gesteld dat maandag 25 maart zou aflopen werd beslist een solidariteitsfonds op te richten waarin geld wordt gestort afkomstig van pensioenfondsen, staatsinstellingen en goudreserves van de nationale bank.

De omstreden heffing op spaargeld is volledig afgevoerd. De ministers van Financiën van de eurogroep hebben al laten weten bereid te zijn het nieuwe plan in overweging te nemen. Indien het nieuwe reddingsplan niet wordt goedgekeurd draait de ECB maandag de geldkraan dicht en gaat het eiland failliet. Cyprus zou dan geen andere keuze hebben dan zelf geld te drukken en de eurozone te verlaten.

Voorlopig geen enkel plan Cyprus op tafel

Ondertussen wordt met spanning uitgekeken naar de heropening van de banken op dinsdag. De banken zullen dan in totaal 10 opeenvolgende dagen gesloten zijn geweest, terwijl de Cyprioten beperkte bedragen konden afhalen aan de geldautomaten. Verwacht wordt dat vooral Russische klanten zullen proberen hun geld te recupereren. Volgens het persagentschap Reuters werkt de regering aan maatregelen om te vermijden dat miljarden euro’s het land verlaten.,/p>

Volgens de NOS zijn de gesprekken tussen Rusland en Cyprus over mogelijke steun op niets uitgelopen. De Cypriotische minister van Financiën, Sarris, heeft Moskou met lege handen verlaten.

Bron: Express.be