De Brusselse raadkamer heeft de behandeling van het Ageas -dossier voor onbepaalde tijd uitgesteld. Die beslissing werd genomen nadat vastgesteld werd dat verschillende verdachten en burgerlijke partijen een bijkomend onderzoek hebben gevraagd. De onderzoeksrechter heeft nu een maand tijd om te beslissen of de gevraagde onderzoeksdaden daadwerkelijk worden uitgevoerd.
Bij een weigering kunnen de betrokken partijen in beroep gaan bij de kamer van inbeschuldigingstelling. Het Brusselse parket wil zeven gewezen bestuurders van Ageas vervolgen wegens valsheid in geschrifte in de jaarrekeningen, oplichting en inbreuken tegen de informatieplicht.
Voor Ageas en BNP Paribas Ageas vraagt het parket de buitenvervolgingstelling omdat de zwaarste fouten niet door de vennootschappen, maar door de bestuurders zouden zijn begaan. De burgerlijke partijen vragen echter dat Ageas , Ageas Bank en BNP Paribas Ageas eveneens zouden worden vervolgd.
Bron: Express.be