De hoofdgraadmeter van Nederland, de AEX Index is negatief van start gegaan. Momenteel noteert de AEX een stand van rond de 243 punten. De Belgische BEL20 doet niet veel beter en noteert een stand van om en nabij de 1823 punten. De olieprijs is als gevolg van het verlagen van de productie door Rusland fors gestegen. De euro is de afgelopen dagen bezig aan een opmars en noteert momenteel een stand van 1,33.
De grootste dalers op de AEX index zijn TomTom , Aegon en ING. De Duitse Xetra DAX30 noteert op dit moment een stand van rond de 4580 punten. De Franse CAC40 is eveneens roodgekleurd en noteert een stand van 3154 punten. De Britse FTSE100 staat momenteel om en nabij de 4230 punten.
De Russische president Medvedev kondigde gisteren aan dat Rusland haar olieproductie omlaag zal gaan schroeven om de huidige olieprijs niet verder weg te laten zakken. Rusland sluit daarbij niet uit dat het in de toekomst lid zal worden van de olieproducerende landen oftewel de OPEC. Als gevolg daarvan steeg de prijs voor een vat WTI olie naar 47,98 dollar. Een vat Brent kost nu 44,36 dollar.
General Motors , Ford en Chrysler krijgen geen van allen steun van de Amerikaanse overheid. Het reddingsplan van 15 miljard dollar voor de Amerikaanse auto-industrie is afgewezen. GM en Chrysler hebben de mogelijkheid tot faillissement niet uitgesloten. Verkopen detailhandel VS zijn verder gedaald in de maand november. In totaal daalden de verkopen met 1,8%. Analisten gingen uit van een daling van 1,9%.
Na opening van de Dow Jones zakte de hoofdindex van Verenigde Staten in elkaar momenteel staat de index op 8350 punten. General Motors staat op dit moment 20% lager op 3,20 dollar. De NASDAQ100 staat momenteel op 1488 punten (-1,5%).