Beurzen blijven doorknallen

Ook vandaag noteren de grootste Europese aandelenbeurzen met forse plussen. De handel in Europa kreeg een flinke impuls door dat bekend werd dat de cijfers over de Amerikaanse banenindustrie meevielen. De afgelopen week steeg de AEX -index met bijna 10 punten tot nipt onder de 290 punten.

In de Verenigde Staten steeg het aantal werklozen maar de stijging was fors lager dan de meeste marktvorsers verwacht hadden. In juli daalde het aantal banen met 247.000. De consensus van de afname lag tussen de 275.000 en de 325.000 banen. Door de lagere daling kwam de Amerikaanse werkloosheid uit op 9,4%.

In valutaland was er de afgelopen week weinig actie. Vrijdagmiddag noteerde de Euro /USD op 1,43, net een cent hoger dan aan het begin van de week.

De recente stijgingen van de aandelen geschieden op een breed vlak. Het zijn zowel de large als de mid- en smallcaps die hogere prijzen hebben.