AEX stabiel, Belgische claim LB

Na een aanvankelijk lagere opening van de AEX -index noteert de index rond het middaguur rond de 305 punten. Verderop in Europa komen de beurzen ook amper van hun plaats. Op het Damrak zijn het ASML en AkzoNobel die de meeste koerswinst boeken, beide aandelen noteren zo'n 1 procent hoger. Bij de verliezer staan Boskalis , TomTom en Fugro met verliezen van rond de 2%.

In Brussel noteren de meeste Bel20 -aandelen in het rood. Ook hier zijn de plusjes net zo bescheiden als in Amsterdam. Umicore en Bekaert voegen ruim 1,5% toe en zijn hiermee de koplopers van de Bel20 .

Zakenkrant De Tijd maakte afgelopen zaterdag bekend dat Belgische beleggers in totaal voor bijna een half miljard eisen van het failliete Lehman Brothers. De eisers bestaan uit banken, private bedrijven, particulieren en zelfs kloosterordes. De totale claim komt uit op 482 miljoen euro.