Beurzen blijven in mineur

Ook dinsdagmorgen bleven de meeste aandelenbeleggers negatief. Op het Damrak opende de AEX -index onder het slot van maandag. Rond half 11 noteerde de hoofdindex met een min van 0,4% op 311 punten. Het is wederom ING Groep dat een hoop aan waarde verliest. Van het aandeel gaat bijna 7% af op 8,89 euro. Het nieuws over de voorgenomen afsplitsing van de verzekeringstak blijft nog hard door dreunen.

Ook AkzoNobel laat een flinke veer. Het bedrijf bracht vanmorgen haar resultaten over het derde kwartaal naar buiten. In deze periode zag het bedrijf haar omzet dalen tot 3,64 miljard euro. Dit was echter nipt lager dan de consensus van de analisten. Het aandeel noteert deze morgen ruim 7% lager op 41,644 euro.

Ook in Brussel staan de financials onder druk. De Bel20 noteert met een verlies van 2,20% fors lager (2438 punten). Veel druk is er van KBC Groep dat ruim 10% lager staat. Dit is vooral gebaseerd op de ontwikkelingen rondom ING Groep . Veel beleggers vrezen voor een soortgelijk scenario. Verder op in Europa is de sfeer beter, diverse indices noteren met lichte plussen.