De Europese effectenbeurzen konden dinsdagmiddag de winsten van de ochtend niet langer vasthouden en kwamen grotendeels in het rood terecht. 'Dat heeft vooral te maken met onzekerheid op macroniveau', zegt beleggingsadviseur Erwin Blok van VPV Bankiers.
De Amsterdamse hoofdindex AEX stond om 1.45 uur op een verlies van 0,2 procent op 315,34 punten. De MidKap-index van middelgrote fondsen steeg 0,3 procent tot 508,91 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt noteerden een min van 0,1 procent. Londen wist een nipte winst van 0,3 procent te behouden.
'De markt lijkt op zoek naar slecht nieuws. Er spelen verschillende dingen. Behalve de zorgen om Griekenland spelen ook de schulden van investeringsmaatschappij Dubai World weer op', aldus Blok.
De ZEW-index in Duitsland, die het vertrouwen van analisten en beleggers weergeeft, viel weliswaar mee, maar volgens Blok was het cijfer wel minder dan de maand daarvoor. 'Het is allemaal net niet genoeg om de plussen vast te houden.'