De AEX -index gaat dinsdag naar verwachting vlak van start. Er is weinig nieuws om richting te geven deze dag, aldus handelaar Rob Koenders van Harmony Vermogensbeheer .
'Er zijn nog twee dagen beurshandel in maart, dus waarschijnlijk krijgen we het zogenaamde window dressing te zien. Handelaren kopen aandelen om te laten zien aan hun klanten. Dan kopen ze vaak de 'winnaars' in de AEX -index', zei Koenders.
Het enige cijfer waar beleggers iets uit kunnen halen komt aan het einde van de middag uit de Verenigde Staten. Daar wordt het consumentenvertrouwen in maart bekendgemaakt. Gisteren kwamen beter dan verwachte cijfers uit over de Amerikaanse consumentenbestedingen.
De AEX -index van meest verhandelde fondsen in Amsterdan sloot maandag nagenoeg onveranderd op 343,96 punten. De MidKap-index voor middelgrote bedrijven klom 0,3 procent tot 561,48 punten.
'De AEX wil maar niet door die 345-punten grens. Het wordt steeds zwaarder', aldus Koenders. 'We blijven nu al achter bij andere beurzen zoals de S&P 500'.
In New York zijn de beurzen positief de week ingegaan. De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent hoger op 10.895,86 punten. De S&P 500-index steeg met 0,6 procent naar 1173,22 punten en technologiebeurs Nasdaq behaalde een winst van 0,4 procent naar 2404,36 punten.
In Tokio sloot de Nikkei -index dinsdagochtend een procent hoger op 11097,14 punten. Grondstofgerelateerde aandelen stegen in de hoop op een herstel van de wereldeconomie.
De euro stond dinsdagochtend op 1,3515 dollar. Aan het einde van de beurshandel op maandag kostte een euro 1,3465 dollar.