Rood op de borden aan het begin van de middag

De beurs op het Damrak stond woensdag aan het begin van de middag op een licht verlies. Technologiefondsen stegen na sterke kwartaalcijfers van Apple . Heineken drukte de AEX -index na tegenvallende kwartaalresultaten.

'De beurs ligt er sterk bij', aldus Erik Nugteren, handelaar bij VPV Bankiers. 'Kwartaalcijfers zijn goed en daar kijken mensen naar. Alleen mindere macrocijfers kunnen roet in het eten gooien.'

De AEX -index stond tegen het begin van de middag 0,4 procent lager op 353,44 punten. De MidKap-index noteerde 0,1 procent omlaag naar 584,21 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt verloren tot 0,9 procent.

Het aandeel van bierbrouwer Heineken was de grootste daler in de AEX met een verlies van 2,5 procent. De bierverkopen van het bedrijf daalden in het eerste kwartaal. De omzet kwam 1,4 procent lager uit op 2,9 miljard euro.

Chipmachinefabrikant ASML was met een winst van 1,1 procent de grootste stijger in de Amsterdamse hoofdgraadmeter. In heel Europa stonden aandelen uit de technologiesector in de belangstelling, nadat Apple de winst in het eerste kwartaal bijna had zien verdubbelen.

Air France-KLM - Air France-KLM liet een stijging zien van 1 procent. Het luchtverkeer boven Europa neemt woensdag toe. Toch duurt het nog wel even voordat het vluchtschema weer op orde is, volgens topman Peter Hartman van Air France-KLM .

TNT voegde zich in het rijtje stijgers. Het logistiekconcern heeft de intercontinentale vluchten hervat en hoopt aan het einde van de week weer op schema te vliegen. Hierop steeg het aandeel 0,6 procent.

Een grote daler in de index voor middelgrote fondsen was USG People NV . Het aandeel verloor 2,2 procent. Het uitzendbedrijf zag de omzet met 9 procent krimpen in het eerste kwartaal. Dit was meer dan analisten hadden verwacht.

Een vat ruwe olie werd woensdagochtend 0,3 procent meer waard en kostte 84,12 dollar. De euro stond op een stand van 1,3410 dollar. Dinsdag was de Europese munt nog 1,3345 dollar waard.

ANP