Beurzen in het groen

De AEX -index in Amsterdam laat vrijdagmorgen een plus zien. Het belooft een rustige dag te worden met lage volumes, aldus Rob Koenders, handelaar bij Harmony Vermogensbeheer .

De AEX stond na een half uur handelen 0,4 procent hoger op op 349,74 punten. De MidKap-index stond vlak na de opening 0,7 procent in de plus op 567,33 punten. De beurzen in Parijs en Londen stonden vlak tot iets hoger. De hoofdgraadmeter in Frankfurt won 0,7 procent.

Volgens Koenders ontstaat er voor de lange termijn een positief beeld 'Kwartaalcijfers waren geweldig en ik denk dat Griekenland dit weekend gewoon steun krijgt.'

AMG stond in de belangstelling van beleggers. Het aandeel was de grootste stijger in de MidKap-index met een winst van 4,7 procent. De producent van hoogwaardige metalen heeft voor het eerst lithium geproduceerd bij een testfabriek in Brazilië. Op termijn zou het bedrijf 36.000 ton lithium kunnen produceren in een eerste operationele fase in 2012.

Grootste dalers in de index voor het middensegment waren Crucell en Mediq met verliezen van respectievelijk 0,9 procent en 0,2 procent.

Weinig bedrijfsnieuws van AEX -fondsen. ING was de grootste stijger met een winst van 3,1 procent. Zorgen over de Griekse staatssteun lijken af te nemen. Andere grote stijgers waren TomTom (2,4 procent) en TNT (1,4 procent)

De winst van de Amsterdamse hoofdgraadmeter werd breed gedragen. Er waren maar enkele dalers. Unilever en Ahold lieten de grootste minnen zien met beide een verlies van 0,9 procent.

Een vat ruwe olie was vrijdagmorgen 0,8 procent meer waard en kostte 85,86 dollar. De euro liet een stijging zien en was 1,3290 dollar waard. Bij het slot van de Europese beurzen op donderdag noteerde de euro een waarde van 1,3235 dollar.