Olieramp en Griekse zorgen drukken sfeer op Europese beurzen
De Amsterdamse AEX -index zakte dinsdag na ruim een uur handel in het rood. Ook de andere belangrijke Europese beurzen konden hun winsten van eerder op de ochtend niet vasthouden. Aanhoudende zorgen over Griekenland blijven de sfeer drukken.
De Amsterdamse hoofdindex AEX stond om 10.25 uur op een verlies van 0,3 procent op 346,04 punten. De MidKap-index van middelgrote fondsen steeg 0,1 procent tot 564,95 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen noteerden minnen tot 0,9 procent.
Investeerders in Europa maken zich zorgen dat Griekenland niet aan de zware voorwaarden van het toegezegde steunpakket van de eurolanden en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) zal kunnen voldoen. Ook moeten individuele landen nog toestemming geven voor het pakket ter waarde van 110 miljard euro. Daarnaast is men bang voor besmetting van Portugal en Spanje, die ook grote schulden hebben.
De koers van olieconcern BP zakte in Londen met ruim 4 procent, vanwege de grote olielekkage in de Golf van Mexico.