Beurzen zakken wat in aan het begin van de middag

De AEX -index in Amsterdam leverde donderdagochtend in de loop van de handel een groot deel van de openingswinsten in. Beleggers namen wat gas terug op een rustig Damrak.

De AEX noteerde tegen het middaguur een winst van 0,1 procent op 337,17 punten. Bij opening stond de graadmeter 0,7 procent hoger. De MidKap-index voor de middelgrote fondsen steeg 0,2 procent tot 555,55 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen stegen tot 0,5 procent. Parijs verloor 0,2 procent.

De beurzen in Europa en New York sloten woensdag met winst. Beleggers waren goedgemutst door de aankondiging van de Spaanse regering woensdag om flink te gaan bezuinigen om het begrotingstekort aan te pakken.

Internetbeleggingsbank BinckBank was een opvallende stijger. Het bedrijf heeft zijn blootstelling aan Ierse en Spaanse staatsobligaties met 60 procent afgebouwd tot 160 miljoen euro. Het vrijgekomen geld is geïnvesteerd in Duitse schuldpapieren. BinckBank kreeg daarop opwaarderingen van SNS Securities en ING. Het aandeel klom 6,4 procent.

De financiële fondsen in Amsterdam wisten munt te slaan uit de afgenomen bezorgdheid dat de Griekse schuldencrisis overslaat naar andere eurolanden. ING steeg 1,3 procent en Aegon won 0,4 procent.

De grootste daler in de AEX was bouwbedrijf BAM met een verlies van 2,3 procent. Hier was geen duidelijke reden voor.

ArcelorMittal leverde 0,7 procent in. UBS heeft zijn beleggingsadvies voor de Europese staalsector verlaagd. Het Duitse ThyssenKrupp zakte 2,1 procent.

ANP