Wall Street op verlies

Na een positief begin van de handelsdag, staan de effectenbeurzen in New York dinsdag in het rood. Beleggers op Wall Street zijn in afwachting van de publicatie van notulen van een vergadering van de Fed, de Amerikaanse centrale bank.

Halverwege de handelsdag noteerde de Dow-Jonesindex 0,1 procent lager op 11.659 punten. De breder georiënteerde S&P 500-index zakte 0,5 procent weg tot 1265 punten. De door technologiefondsen gedomineerde Nasdaq verloor 0,7 procent tot 2637 punten.

Een van de grote winnaars is elektronicafabrikant Motorola Solutions Mobility Inc., dat sinds dinsdag is afgesplitst van Motorola Solutions Inc. Het aandeel schoot 7,4 procent omhoog.

Beleggers laten zich dinsdag verder inspireren door de stijging van het aantal fabrieksorders in de VS. De stijging in november bedroeg 0,7 procent. Het cijfer was beter dan verwacht. Analisten rekenden op een daling met 0,1 procent.

Ook kwamen herziene cijfers voor de ontwikkeling van de orders voor duurzame goederen in november naar buiten. In deze maand daalden de orders met 0,3 procent. Dit was minder dan de eerder gemelde daling met 1,3 procent.

ANP